Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: F-4 sevenlere.... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
F-4E
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/05/2006 Saat 20:16
gölgelendirme....testorun metalizer renklerinden stainless steel ve exhaust renklerini kullanarak....sevgiler...
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/05/2006 Saat 20:31
sevgili Ilyas bey,yer olarak Bitlis gözüküyor ikamet yeriniz....şayet orda iseniz elimizden geldiğince sizlere yardımcı olabilmek boynumuzun borcu...hiç çekinmeden ister burdan,ister özelden her daim yazabilirsiniz bana....aramızda teklif yok.....modelciye hizmet için varız biz bu sitelerde...kendinize iyi bakın...Izzet
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 00:56
izzet bey sağolun üniversite yıllarında italeri ağırlıklı 72 lik modellr yapmıştım..ama inanın bu sitedeki modellerin yanında benimkilerin esamesi bile okunmaz..şu aralar evlilik işeri ile uğraşıyorum..bu işlerimi halledersem 6 yıldır bekleyen 72 lik p-47 yi yapıcam...o zaman değerli yrdımlarınızı beklerim..çok teşekkür ediyorum.
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 01:06
hadi bakalım o zaman....kolay gelsin....aynı zamanda huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim yeni hayatınızda...ben buralardayım....ne zaman isterseniz başım üstünde yeriniz var....kalın sağlıcakla....
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 513
Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 01:08
oyyyy oyyyy oyyyyyy hocam çooook güüüzeeeeeeeelll olmuş :))))))) egzoslara bittim bayıldım ellerine sağlık... Çok güzel olacak eminim...
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
ejdersozen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 258
Alıntı ejdersozen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 04:55
İzzet hocam hangi mavi ve kırmızıyı kullandınız. Yakınlarda bu modeli bende düşünüyorum da .
Aaa bunun pervaneleri dönüyo mu!!!
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 06:02
sevgili Ejder,humbrol 109(mavi),60(kırmızı)...renklerin tonun açarak,koyulaştırarak....kolay gelsin....Muğlaya selam ve sevgilerimle....
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 07:39
İzzet hocam süper oluyor.Ellerine sağlık.Bu modeli 2 gündür arıyorum.İcat yok Türkiye'de.Burdan da söliyeyim elinde olup satmak isteyen varsa talibim.48 liğe talim edeceğim şimdilik.Hem geliştirmek amaçlı.
İzzet hocam.Çok şık ve güzel bir model olucak.Ellerine sağlık...
I feel the need The Need for Speed...
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 07:59
bitti sayılır...kokpit camlarını yarın boyarsam....hafta sonu resimlerini koyarım inşallah....Hobby Time a baktınmı model için?
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 08:19
Maalesef İzzet hocam.İzmir ege modeli de aradım ama nafile 48 lik var İzzet hocam.Olsun.48 lik de yeter bana sizin modelinizi gördükten sonra:)ellerinize sağlık hocam tekrardan...
I feel the need The Need for Speed...
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 242
Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/05/2006 Saat 22:33
Madem konu başlığı F-4 sevenlere ben de birşey sormak istiyorum, elinde 1/48 Revell F4-F Phantom II kitini türk hava kuvvetleri yapabilmek için slotlu kuyruk dikmesi olan var mı acaba? Elinde olan varsa ve fazlaysa satın almak isterim.
teşekkürler.
Ulas Demirdag
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 08:41
eğer isteğin bu ise,bana 1/48 çizimini yolla,ben sana schratch (el yapımı) yapar,yollarım...para verme sağa sola....Izmirli modelci dostlara can kurban....
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 18:52
İzzet hocam bu ne kadar güzel bir teklif, size zahmet vermek istemem ama bu teklifinize ne kadar sevindim onu da anlatamam.
Benim bu kurukla ilgili görmüş olduğum tek resim sitemizin incelemeler bölümündeki F-4 karşılaştırması, o da aşağıdaki adreste:

http://www.modelsitesi.com/inceleme/f4ler/index.htm

resim de bu adreste, sayfanın en altındaki 2. resim.
Siz bana bir yol gösterin izninizle ben yapmaya çalışayım bu işi, sizi de yormamış, değerli zamanınızı da almamış olurum böylece. Tabi ki sonuç sizin yapacağınız gibi olmaz ama denemekten de zarar gelmez sonuçta.

Saygılar, teşekkürler.
Ulas Demirdag
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 19:19
ben bu iş için evergreen plastik levhalar kullanırım genelde...kuyruk şablonunu plastiğe çizerim..çizdiğim yerden bıçakla keserek ayırırım plastikten....sonra kuyruk profilini veririm,zımparalıyarak....üstündeki detayları ucu keskin bir maket bıçağı ile açarım....bence slotu ayrı yapar,kuyruğa oturacak şekilde zımparalar yapıştırırım...bağlantı mekanizmalarını yine evergreen in plastik çubukları var(her çeşit ebat ve kalınlıkta)...onlardan keserek alıştırır ve yapıştırım....kuyruk üstü ve altında dışa detay bölümler var....onlarıda yine evergreen plastik levhadan keser(0.05 veya 0.10 kalınlık var...yalnız sulu yapıştırıcıyı çok nazik kullan...bi kerede az miktarda geç etrafından....fazla oldumu eriyor plastik ince olduğundan....) yapıştırırım....tabi herkesin yapım tekniği farklı olabilir....yardımcı olabildimse ne mutlu....kolay gelsin
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 20:07
İzzet hocam izin verin bir tekrarlayayım ve anlamışmıyım bakalım. Şimdi bende ilgili linkteki en alttaki kuyruk kitten çıkacak (slotsuz olan), bu durumda onu modiflemek yeniden yapmaktan daha kolay gibi. İlk olarak bu evergreen denilen plastik çubuk şeklindeki malzemeden ediniyorum.
Benim gördüğüm 2 tane fark var bu kuyruklar arasında,
1. Resimde kırmızı ile işaretlenmiş bölüm. Buradaki farkı gidermek için ince bir şerit kesip uç kısma yapıştırıyor ve fazlalıkları zımparalıyorum.
2. Kuyruğun ortasındaki üçgenimsi şekil. Bunu da yapmak için çok ince evergreen çubuklardan aynı şekli kesip çok az yapıştırıcıyla yapıştırıyorum.

Doğrumudur izzet hocam, doğrudur dersen bir de bu evergreen levha/çubuk nereden bulunur diye soracağım.
ilginiz için tekrar teşekkür ederim.
:)
Ulas Demirdag
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 21:05
üçgen şekli çubuk değil,levhadan yapacan....gerisi aynen doğru.....evergreen e gelince Ege Modele sor istersen....Süleyman başkanımız ithal ediyor bu malzemeleri....yani ITM....envaye çeşidi var....esenlikler....
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 23:37
bitti...bu hafta Fantom haftası dostlar....Ercan bi yandan,ben bi yandan....keyifle seyredelim bakalım....

IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/06/2006 Saat 23:39
Of of of...Hocam döktürmüşsünüz yine.Elinize sağlık:))
Bombs Away!!!
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma