Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Zvezda ISU152 (II.airbrush) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Konu: Zvezda ISU152 (II.airbrush)
    Gönderim Zamanı: 18/05/2006 Saat 01:27
merhaba,
burada 2. airbrush çalışmamı sizlere sunuyorum, Zvezda ISU 152..modeli yapıp boyadıktan sonra Tamiya'nın
3 renkli eskitme setini kullanarak köşelerden geçtim,sonuc bence pek fena değil. (kargaya yavrusu şahin görünürmüş!)
Model Zvezda ,adamlar Rus modelinde gercekten başarılı..daha önce de BTR-80 yapmıştım,hem fiyat hem kaliteden dolayı sanırım Zvezda AFV'ye devam edeceğim.
herkese bol maket,sağlık ,huzur dinliyorum..
saygılar..

Düzenleyen FIREMAN
The black sheep among all white ones..
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 185
Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/05/2006 Saat 02:27
Gayet hoş görünüyor ellerinize sağlık. Zvezda genel anlamda güzel ve düşük maliyetli maketler ğretiyır ancak bazen sizi şok edebilecek maketleri de oluyor. Hatırladığım kadarıyla bir t-34 maketi vardı tam bir kabus. Bu anlamda almadan önce bir araştırın derim. Bir de kuru fırçalamada beyaz mı kullandınız ? Açık kahve tonları ya da yağlıboyada "napples" sarısı olarak geçen renk daha iyi olur gibime geliyor.

Gerçi ustalarımız daha iyi yorumlar yapacaklardır. Ellerinize sağlık. İyi maketler...

Tolga
Back !...
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/05/2006 Saat 03:39
Güzel olmuş.Aynı kitten bende de var.Vinil paletler çok yamuktu ama,diğer parçalar iyi görünüyordu.Bide kitten figür çıksaymış!
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/05/2006 Saat 06:44
Eskitmede hangi renk kullandınız acaba? Tolga Bey'in dediği gibi beyaza yakın duruyor. Yeşil tonları için sarımsı renklerden en fazla açık kahveye çalan renklerle kurufırçalama yaparsanız daha doğal durup modele hafif tozlu bir görünüm kazandırabilir. Bu da güzel fakat bazı yerlerde çok beyaz duruyor, doğallığı bir nebze bozuyor. Hala Tolga Bey'in dediği gibi Naples Yellow gibi bir sarıyla veya Yellow Ochre gibi daha kahve bir tonla, hatta ve hatta kullandığınız yeşil enamelse ana gövde rengine beyaz katıp rengini açıp onunla kurufırçalayıp üstünden geçebilirsiniz.

Bir de gövdenin arkasında ikinci yakıt tanklarının arkasında sanırsam bir islenme var? Orasının daha detaylı fotoları var mıdır?

Usta olarak yorum yapamam ama bence çok iyi görünüyor, aracın kendisinde göze batan hiçbir şey yok, renk konusunda da bir tek belirttiğimiz üzere biraz fazla "beyaz", yoksa canavar gibi duruyor. Öyle ki Rus araçları toplamaya meraklı bendenizin iştahını kabarttı.

Zvezda gidecekseniz, Zis-5 ve Zil-157 kamyonları var ki inanılmaz, dibinizi düşürür, Zvezda'nın o kadar ayrıntılı ve temiz kalıplı araç yapacağına inanmazsınız. Ama öte yandan Katyusha kiti de vardır ki kesinlikle uzak durun, parçaları görebilmeniz için çerçeveyi kaldırıp ışığa tutmanız gerek, ancak o zaman çapakların arasında parçalar seçiliyor. Kalan kitlerden bir de BT-5 yapmaya başlamıştım, plastiğinin aşırı yumuşak olması ve gövde parçalarının eğilip bükülmüş olarak kutudan çıkması harici güzel bir kitti.

Kolay gelsin!

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2006 Saat 01:16
selam,
öncelikle iltifatlar için teşekkür ederim,ancak nedendir bilinmez dediğiniz gibi fazla beyaz çıkmış kenarlar..aslında koyu sarıyı kulanmıştım eskitmede;beyaz değil..biraz da foto makinasının azizliği olmuş gibi..
bakalım,sırada zvezda T-34 var,o nasıl olucak??
The black sheep among all white ones..
IP
HADES
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 118
Alıntı HADES Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/05/2006 Saat 03:31
Zafer cim ben ölü sezondayım ama sizleri büyük bir zevkle sürekli takip ediyorum. Geldiğinde seni birbirinden yaramaz dört kedi yavrusu bide LVTP 7A1 bekliyor.bide islenme için kullandıgın boyayı yine karıstırmdanmı attın :) biraz parlak gibi görünüyor.
Salih ARIT / BANDIRMA
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04