Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Dijital Fotograf Makinesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2006 Saat 10:17
Bunlar da, geçen sene Almanya'ya gittiğimde meşhur Remagen köprüsünde çektiğim fotoğraflardan. Bunları da hiç editlemeden sadece 800x600 boyutlarına ufalttım. İlk fotoğraf karşı kıyıya genel bakış. Ok ile işaretlediğim yerde (takriben 400 m. mesafede) ne olduğunu merak edip zoom ile çektim.

Eh, en yakından epey uzağa kadar her şeyi çekebiliyorum. Sesli video bile. Bu makinaların 5 Mpixel olanları galiba 750 YTL ye filan satılıyor. Bence fiyat/karşılık olarak gayet iyi bir makina. Fotoğraf yarışmasına girmeyecek biri için gayet yeterli. Sadece cebe sığacak kadar küçük değil, bence tek dezavantajı bu...

Not: bir önceki sayfada yakın planlar var, peşpeşe mesajlar sayfa atlamasına denk gelmiş..

Düzenleyen Korkut
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2006 Saat 10:29
Iste benimde tam istedigim bu performansta bir makine.. Acaba A620 ile ayni performansi alabilir miyim??

Bu arada Remagene bende gitmistim..Frankfurt´a otomobil fuarina gitmistim, sirf köprüyü görmek icin Remagenede ugradim..
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2006 Saat 10:43
Orjinalini yazan: freeman

Iste benimde tam istedigim bu performansta bir makine.. Acaba A620 ile ayni performansi alabilir miyim??

Bu arada Remagene bende gitmistim..Frankfurt´a otomobil fuarina gitmistim, sirf köprüyü görmek icin Remagenede ugradim..

Makinayı tanımıyorum ama webde batığım kadarı ile 4 optik 4 dijital zoom var. En azından, uzak planda aynı performansı alamayacağın kesin... Dijitali boşver, önemli olan optik zoom. Diğer bir sürü özelliğinin arasında çok önemli bir tanesi 2" LCD ekran. Ne çektiğini çekerken görmek te çok önemli.. Benim Kodak'ı da tercih sebeplerimden biri bu idi. Dediğim bir sürü özellikten kaç tanesini kullanırsın, bence meçhul...
Gezilerde uzak planı da "dürbünleyip" çekmek istiyorsan 10x optik zoomun altını kullanma derim.
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2006 Saat 11:23
Freeman,
A620 compact sınıfta, taşıması kolay bas-çek sınıfında bir makinadır ve sadece 4X zoomu vardır. Ama Canon bir çok manuel kontrol da koyarak sınıfının üstünde makineler sunmaktadır.
Korkut'un makinası, öncedende belrttiğim gibi prosumer denen, daha çok beklentisi olan müşterilere göre hazırlanmış bir makinadır. Bu sınıfta Canon IS2 ve Fuji S5600 gibi makinalar vardır. Hem yüksek zoom'lu (10X veya 12X) hem de bir çok manuel ayarlara sahiptirler. Ancak daha iri ve taşıması zor makinalardır. Makro destekleri bir noktaya kadardırlar.

Bu sınıfta, eğer paranız varsa tavsiye edeceğim Fuji S9500'tür. 9MP ve hem geniş açı (manzara çekimleri için) hem de yüksek zoom'a sahiptir. Üstelik 1 cm'den makro çekim yapabileceğiniz gibi düşük ışık koşullarında muhteşem sonuç veriyor. Sonuçta daha yeni bir makina. Üstelik filtre ve ek objektif imkanları nispeten daha geniş.

İstersen sonra deneme fotoları çeker gönderirim. Şu an elimdeki fotolardan gönderiyorum.
Bu geçen toplantıda öylesine çekilmiş 1 cm'den makro. normal pizzacının aydınlatması ile çekildi.

Düzenleyen tulgen
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2006 Saat 11:39
Fikir verir mi bilemem ama güneş tutulması için gittiğim Aksaray'dan iki foto. Birincisi 28mm geniş açı ile, ikincisi yaklaşık 300mm zoom ile aynı noktadan çekildi.

IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04