Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: KOMPRESÖR arayanlara Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Burak
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Konu: KOMPRESÖR arayanlara
    Gönderim Zamanı: 03/04/2006 Saat 04:50
http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=4 52409&productid=hrblcp2525

hem markası hem fiyatı hem özellikleri ben epey iyi buldum.hem kaliteli hem güvenli bir kompresöre benziyor.bende özellik olarak aynısı ama rus yapımı bir fiac var.oda ayni fiyat civari.bunu dörsem bunu alirdim.

hem taksitle alabilirsiniz hemde kargo ucretsiz.

saygılarımla...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/04/2006 Saat 08:58
Şöyle yapsak?
Consume Ergo Sum
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 22:05
Ürünün açıklaması çok kısa olduğundan sormak istiyorum;

Çalışma basıncının 8 bar olduğu yazıyor. Diyelim ben 1 barın altında kullanmak istiyorum.

Bu haliyle 1 bar altı kullanım mümkün mü?

Teşekkürler
IP
wiking
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23
Alıntı wiking Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 22:20
8 bar maksimum cıkış gücüdür.Bir benzerini ben de kullanıyorum. 1 barın alında kullanabiliyorsunuz. Zaten sesi icabı motor calışırken boya yapamayabilirsiniz. Motor depoyu doldurduktan sonra cıkış basıncını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 22:49
Hepsiburada.com'u hiç tavsiye etmem. Bu tarz sitelerin farkı siparişte bir problem olunca verdikleri hizmetten doğar.
Ben de 3-4 ay öncesine kadar buradan alışveriş yapıyordum, bir sorun yoktu. (Olmadığını zannediyordum). Arada geç gelmeler falan oluyordu ama o kadar olur diyordum. En son sipariş ettiğim ürünün yerine bir alt modelini gönderdiler (üst modelin parasını aldılar), ancak tamamiyle kendi hatalarından kaynaklanan sorunu düzelttiremedim ne kadar uğraştıysam da. (Sebep olarak ta kargocuya teslim alırken tutanak tutturmamamı gösterdiler).
İlla alışveriş edeceğim diyorsanız "mutlaka" gelen pakedi kargocunun gözünün önünde açıp malın doğru, eksiksiz ve tam çalışır halde olduğunu test ediniz. (tabi o arada kargocuyla boğaz boğaza gelmediyseniz :) )
Yeminli modelci
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/06/2006 Saat 23:44
Herkese teşekkürler.
Zaten ürünü internetten almayı düşünmüyorum.
IP
liberty
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı liberty Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2006 Saat 21:42
Geçen hafta Ankara Praktikerde gezerken çin malı bir kompresör gördüm. Fiyatı da 120 ytl civarıydı, modelcilerin işine yararmı bilmem. Bu konuda hiç tecrübem yok.

Herkese sevgiler
IP
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 120
Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2006 Saat 23:48
Kompresör genel olarak yani tümüyle işe yaramaz.Neden.Çünkü uzak doğudan gelen her hürün gibi bunlarında ömürleri çok kısa oluyor.Ancak Üstündeki motoru söküp Ekovat takılması herşeyi değiştirir.O zaman evliyadelik bir kopmresörünüz olur.
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2006 Saat 00:36
Kaan bey,

Böyle bir durumda Tüketici mahkemesine başvurun çok hızlı çözülüyor. Yada çok okunan bir gazetenin tüketici köşesine yazın. Orada da böyle şeylerin üzerine atlarlar bir arkadaşımın başıma geldiği için biliyorum, Hürriyet'in tüketici köşesine mail atmıştı yayınlamadan önce ilgili firmayı arıyorlar, yayınlamaya bile çoğu zaman gerek kalmadan özür mektubu ile yeni ürününüz (veya para iadesi) kapınızda oluyor.

Günümüzün silahı medya :)
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2006 Saat 01:26
Orjinalini yazan: KaanX

Hepsiburada.com'u hiç tavsiye etmem. Bu tarz sitelerin farkı siparişte bir problem olunca verdikleri hizmetten doğar.
Ben de 3-4 ay öncesine kadar buradan alışveriş yapıyordum, bir sorun yoktu. (Olmadığını zannediyordum). Arada geç gelmeler falan oluyordu ama o kadar olur diyordum. En son sipariş ettiğim ürünün yerine bir alt modelini gönderdiler (üst modelin parasını aldılar), ancak tamamiyle kendi hatalarından kaynaklanan sorunu düzelttiremedim ne kadar uğraştıysam da. (Sebep olarak ta kargocuya teslim alırken tutanak tutturmamamı gösterdiler).
İlla alışveriş edeceğim diyorsanız "mutlaka" gelen pakedi kargocunun gözünün önünde açıp malın doğru, eksiksiz ve tam çalışır halde olduğunu test ediniz. (tabi o arada kargocuyla boğaz boğaza gelmediyseniz :) )

Kaan bey sizin bu sorununuzu pek çok insan yaşadı.aslında hepsiburada ile ilgili bişey değil.
burada kesinlikle siz haklı olsanızda hazırladıkları ve sizinde alışveriş yaparken kabul ettiğinizi beyan ettiğiniz sözleşmede ürünü teslim aldığınızda kargocunun yanında kontrol etmenizi ve bir hata olduğunda tutanak tutturmanızı ister.burada şu açıdan onlar haklılar.ne derseniz;
şimdi ben kötü niyetle bu tip bişey yapabilirim.yani atıyorum diyelimki kutunun içindeki ürünü aldım sonra onları aradım kutunuz boş çıktı dedim.bunu yapacak o kadar çok insan varki bu yüzden o şirkette kendini koruma altına alıyor.
bu yüzden ben gelen her ürünü kargocudan aldığımda önünde açıp kontrol ediyorum.sonra ha tamam diyip imza atıyorum.adamlar biraz kıl oluyor ama onların görevi sizi dövemezler merak etmeyin:)
burada hepsiburada yı korumuyorum Türkiye'mizde hiçbir şirketin kalite standardını koruduğunu yükselttiğini ve müşteri odaklı hizmet verdiğini düşünmüyorum.hepsiburada da bunlardan biri.ne yazıkki böyle.ama bu durum onlara has değil sadece onu söylemek istedim.
saygılarımla..

Düzenleyen Burak
IP
Melih Pekol
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 121
Alıntı Melih Pekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2006 Saat 08:50
Türkiye'mizde hiçbir şirketin kalite standardını koruduğunu yükselttiğini ve müşteri odaklı hizmet verdiğini düşünmüyorum.hepsiburada da bunlardan biri.ne yazıkki böyle.ama bu durum onlara has değil sadece onu söylemek istedim.

üf, üf, üf......
biraz ağır bir itham olmuş
arkadaşımız kızınca herkesi aynı kazana koyup kaynatmış...

bu ülkede çalışıp da kaliteyi korumaya, yükseltmeye meraklı bazı şirketler olduğuna eminim (belki de siz rastlayamadınız?)

Melih      
MP
IP
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2006 Saat 01:20
Sayın Melih Pokel bey. Kim ne derse desin Burak beyin söylediği herşeye bende katılıyorum.Ancak sizin de dediğiniz gibi arada tabiki işini kusursuz yapmaya çalışan firmalar da var.Ancak kaç tane.100 taneden 1 tane oda belki.Gerçi hoş firmaların bu şekilde yani müşteriye karşı olumsuz olmasındaki sebep de biziz.Niye ? Sessiz kaldık şimdiye kadar.Neyse bence bu tartışmayı burda yapmayalım çünkü yeri değil.Kompresör konusunda birbirimize yardımcı olalım yeter.Tartışmamız gereken bence bu.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2006 Saat 08:25
"Hiçbir şirket ....." demek için hepsiyle iş yapmış olmak lazım.

IP
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2006 Saat 18:34
Arkadaşlar.Tamam herkez fikrini açıçka beyan etme hakkına sahip ama lütfen burası bu konunun tartışılacağı yer değil bence.Fazla uzatmayıp kapatalım çünkü konu tartışmaya doğru ilerliyor sanki.
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2006 Saat 19:22
Madem konu kompresör,ozaman en sesis ve uzun süre hizmet verecek ve çoğu modelcinin kullandığu bir sistemi neden düşünmüyoruz....
15-20Lt.tanka sahip hazır bir kopresmrün motorunu değiştirip yerine 1/4 yada 1/6 bir ekovat yerleştirip uygun bağlantıları bir serviste yaptırmanız mümkün.
Yada çıkma tabir edeceğimiz tankları kullanıp uygun bileşenleriyle yine ekovat kullanacağınız sesiz bir kopresör yapmak mümkün.Dikkat edilecek konu çıkma tankın yıpramızş ve korozyona maruz kalmamış olması...
IP
SkippeR
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı SkippeR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2006 Saat 22:30
Saral10 arkadaşın söylediklerine katılıyorum.Ben bu konuda araştırma yaptım biraz.

1.Yiğitsan kopresörleri bileniniz varmı bilmiyorum.oradan tanıdığım bir yetkili ile yaptığım görüşmede Pistole için 10 veya 12 litrelik tankların yeterli olacağı hatta fazla bile geleceği söylendi.Sonuçta kullanılacak hava gideri çok az.Litre ne kadar büyürse tankta eşdeğerde büyüyor.Sanırım buna gerek yok.Sonuçta bu tip cihazı Piknik tüpünden de yapan ve kullananlar var.

2.Kendimiz herşeyini sıfırdan yaptırmaya kalkarsak(bunuda araştırdım) tank ve ekovat hariç 120 YTL parçalar tutuyor.Eğer montajını falan siz yapmayacaksanız 50 YTL usta masrafı (Tanıdığı olanlar hariç)etti size 170 YTL.Artı 70-100 YTL arası Ekovat.70 YTL den hesap edersek 240 YTL yapıyor toplamda.Bu cihaz güvenli olmamakla beraber kullananlar var.(Kaynak işleri riskli.Hatalı ve eksik bir kaynak patlamaya neden olur.)

3.Ucuz Kompresörler Karaköy-Perşembe Pazarında 120-..... devam ediyor.Sanırım 80-100 arası alınır.Yeterki pazarlık yapın.En azından herşeyiniz hazır.Sadece ekovat ve bağlantısı gerekli.20 YTL işçilik koyun 100+20 etti size 120 YTL.70 de ekovat=190 tertemiz,sessiz yıllarca kullanacağınız bir kopresörünüz olacak.

4.İkinci el Tankları ben pek tavsiye etmiyorum.Çünkü tankların dışardan olduğu kadar içeriden de korozyona uğrayıp uğramadığını bilmek gerek.Böyle de bir şansımız yok.Bence çok güvenli olmaz diye düşünüyorum..

Düzenleyen SkippeR
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2006 Saat 01:19
bu patlama olayını mythbusters da dalış tüplerini patlatmayı denemişlerdi sadece c4 ile patlatabilmişlerdi, tabancanın açtığı delikten yüksek basınçla içindeki hava çıkmıştı, acaba kompresorlerin depolarındaki kaynaklarında oluşacak bi hasar patlamaya mı neden olur havanın bu delikten hızlı çıkışına mı??
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2006 Saat 01:46
Bu durumda Murphy kanunları geçerlidir.
Yeminli modelci
IP
Sayfa   2 Sonraki >>