Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: Revell 1/24 McLaren Mercedes MP4-20 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
seth
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Konu: Revell 1/24 McLaren Mercedes MP4-20
    Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 19:15
Herkese merhabalar
Aslında devamlı uçak modeli yapan birisi olarak bu ilk araba modelim olacak diyebilirim.Aramızda Formula 1 hastası olmayan var mı bilmiyorum? Bende onlardan biriyim.
Kit Revell in sanıyorum 2006 yılında piyasaya sürdüğü kitlerden.Kit numarası 07241. Diğer iyi model firmalarının modellerini bilmiyorum ama bana göre gayet güzel, temiz ve detaylı bir kit.Yalnızca gövde üzerindeki detay çizgileri bu ölçeğe göre kalın gibi geldi bana.
Parçalar 4 çerçeve üzerinde ve üst gövde ayrı, lastikler kauçuk olarak geliyor.Koyu gri renkte yumuşak plastikten dökülmüş parçalarda iki yerde kalıp izi ve çöküntü bulabildim.Onun haricinde gayet temiz ve fazla zımpara gerektirmeyecek bir model.
Modeli Cumartesi günü aldım.Güzelliğine dayanamayıp (belkide üzerinde çalıştığım uçak çok sıktığından) çerez mahiyetine Pazar günü giriştim modele.Bir kaç saatlik hazırlıktan sonra boyamaya hazır hale geldi.Tabi ben dayanamayıp boyayada giriştim.Çift renkli üst gövde boyası fazla uğraştırmadı başta.Ama gelin görün ki iş benim hesapladığım gibi bu kadar kolay olmadı.Revell firmasının boyalarını kullanmak konusunda çok katı olacağım bundan böyle.
Attığım boyaları tekrardan temizledim ve boyamayı yeni aldığım İtaleri boyalarla yapacağım.
Maketin resimlerini çekip aşamaları tek tek sizlerle paylaşmak istiyordum ama fotoğraf makinem bir süredir elimde olmadığı için çekemedim.İnşallah önümüzdeki günlerde.
Şu ana kadar hep görüpte zor olur diye almadığım Formula 1 modellerinin bu kadar güzel ve zevkli olacağını tahmin etmiyordum.İlgilenen herkese tavsiye ederim.
Gelişmelerle yine karşınızda olmak ümidiyle.Herkese iyi modeller....
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 19:28
Revell Revell Revell.. Ilginc firmalar vesselam.. Bazi modelleri var cöpe atsan, cöp bile kabul etmez, bazi modelleri var gercekten cok iyi.. Firma olarakta oldukca ilginc calisiyorlar, 2 aydir bir türlü bitiremedikleri teslimatimi söyleyim, yoksa talep oldugu halde katalogdan ve dolayisiyla üretimden cikarilan modellerden mi...

Keske resim koyabilsediniz sayin Seth.. Bir F-1 izleyicisi ve McLaren taraftari olarak görmek isterdim eserinizi.. Umarim en kisa sürede bir kac resim ekleyebilirsiniz..

Revell ile ilgili kücük bir dipnot; begendiginiz, almayi düsündügünüz revell kiti varsa, yada boya ivir-zivir gibi malzeme ihtiyaciniz varsa bir an evvel almanizi öneririm.. Firma bir cok ürününde fiyat arttirimina gidiyor, bilginize..

Selamlar
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 22:48
Aynı kit bende de var...Bir Mclaren sever olarak hemen stoğa attım.İnşallah bir gün gaza gelip yapacağım...Kolay gelsin...
Bombs Away!!!
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/03/2006 Saat 23:11
Bir kaç günlük iş yoğunluğundan sonra herkese merhaba.
Öncelikle yorumları için Freeman ve Vogi ye teşekkürler.
Resim konusu hala bir muamma bende.Fotoğraf makinası temin edebilmiş değilim henüz.Ama çareler tükenmiyor ne kadar sonuç çok iyi olmasada.Bilgisayarımın kamerası ile çektiğim bir kaç fotoyu sizle paylaşmak istedim.

Üst kaportayı ve siyaha boyanması gereken yerleri parlak enamel siyahla boyadım.Bu arada parça uyumsuzluklarınıda test etme imkanım oldu.Hiçbir sorunla karşılaşmayacağım gibi şimdilik.
Şasinin boyasınıda dün attım.Revell ilginç bir firma doğrusu.. Şasideki CF görüntüsünü simüle etmek için parlak siyah ile altın rengi %80 e %20 gibi bir oranla karıştırmayı önermiş.Bende bu şekilde yaptım.Sonuç fena değil ama CF görüntüsü illaki olsun diyenler için pek öneremiyeceğim.CF dekal bulmak mümkünse en iyi çözüm gibi görünüyor.Gövde üzerindeki gri bölümü, ön kanatları ve arka kanadı bugün maskeleyip Metalizer Alüminyum la boyadım.Sonucu akşam görebileceğim.Eğer beklediğim gibi bir sonuç elde edersem Metalizer Sealer ve ardından dekal aşamasına geçmeyi düşünüyorum.
Gelişmelerle yine birlikte olmak ümidiyle.Herkese iyi modeller....

Düzenleyen seth
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 00:47
Elinize sağlık Nesimi bey...Parçalarda uyumsuzluk olmamasına sevindim.Malumunuz bu kiti ben de yapacağım:)
Sıradaki aşamaları yaptıktan sonra yine fotoğraf ekleyebilirseniz çok iyi olur..Kolay gelsin...
Bombs Away!!!
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 01:11
Orjinalini yazan: VoGi

Malumunuz bu kiti ben de yapacağım:)
Sıradaki aşamaları yaptıktan sonra yine fotoğraf ekleyebilirseniz çok iyi olur..Kolay gelsin...

Kesinlikle tavsiye ederim.Çokda güzel olacak inancındayım.Sizi fazla üzmeyen bir kit.Sıradaki projem Ferrari F-2003 GA olacak.Şu aralar onunla ilgili döküman toplamaktayım.
Resim konusunu halletmeye çalışıyorum.Şu aralar modelin boyaması bitmek üzere ama ben hala resim çekemedim.Şans mı diyelim, kısmet mi bilmiyorum.
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 03:16
Kolay gelsin.
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 04:02
KIMI'nin McLareni...kim turtar seni...bu tezahütrat sahibineydi...

Bu Revell kiti bende gördüm.Güzel bir kit.
Ancak fotoları daha uygun ışıkta çekmeni öneririm.Güzelim model kaybolmasın.
Kolay gelsin
Selamlar
IP
BUROCK
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 929
Alıntı BUROCK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 04:27
Kolay gelsin guzel bir kit guzel bir finish bekliyoruz ;)
Burak BALKIR
..To Become Old and Wise
You Must First Be Young and Stupid !!
IP
crow
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 583
Alıntı crow Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 10:01
Orjinalini yazan: BUROCK

Kolay gelsin guzel bir kit guzel bir finish bekliyoruz ;)

+1

www.crowmodelcars.com
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 20:05
Arkadaşlar görüşleriniz için teşekkürler.
Finishi en güzel şekilde yapmak istiyorum bende.Saral 100 fotoları en iyi şekilde çekmeye çalıştım ama webcam le bir yere kadar.Kesinlikle Kimi nin aracı olacak.Kitten iki farklı dekal çıkıyor.Birisi Magny Cour Fransa diğeri Macaristan Grand Prix inde kullandıkları boyama şekliyle.Ben Macaristan yapmayı düşünüyorum.
Modele gelirsek akşam pek hoş olmayan bir manzarayla karşılaştım.Sanıyorum Metalizer boyayı parlak boyanın üzerine attığım için olsa gerek ön kısımlarda boya kalkmış.Allahtan model panellerden oluşuyor.Bozulan yeri ince bir zımpara attıktan sonra tekrar boyayacağım.Büyük olasılıkla problem çıkarmıycak.Daha sonra dekal aşamasına geçmem için bir engel kalmıyor.
Çok zevk aldığım bir model oluyor.Gelişmelerle tekrar birlikte olmak dileğimle herkese iyi modeller....

Düzenleyen seth
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 277
Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/03/2006 Saat 21:03
Sayın Nesimi bey, fotoğraf konusunda size hertürlü yardımı esirgemeyeceğimi belirtmek isterim. Bu konuda hiç çekinmeden bana ulşabilir, istediğniz fotoğraflama işinizi çözümleriz.
İyi çalışmalar dileklerimle saygı ve sevgilerimi sunarım.
IP
benbeni
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 554
Alıntı benbeni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/03/2006 Saat 03:44
F-1 araçları benimde özel ilgi duyduğum alanlardan biri.Gerçekten F-1 araçları bittiği zaman bütün araçlardan güzel duruyor gözümde.

Özellikle Tamiya'nın F-1 araçları son derece detaylı ve kaliteli modeller.Revell'se genellikle motor detaysız araçlar üretiyor.İki firmanınsa en sevmediğim tarafı birinin araçları 1-20, diğerinin 1-24 ölçekte üretmesi.

Fotoğraf sorununu çözerseniz daha güzel olur ve daha iyi yorumlar yapabiliriz.Kolay gelsin.
Herkes kendi Tanrısına, diğerlerinin dualarını susturması için yalvarıyordu
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/03/2006 Saat 09:19
Orjinalini yazan: seth

Sanıyorum Metalizer boyayı parlak boyanın üzerine attığım için olsa gerek ön kısımlarda boya kalkmış.Allahtan model panellerden oluşuyor.Bozulan yeri ince bir zımpara attıktan sonra tekrar boyayacağım.Büyük olasılıkla problem çıkarmıycak.

Boya üzerine atılan metalizer problem çıkarabiliyor.
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/03/2006 Saat 09:47
Nesimi abim helal olsun sana.Arabalarada el attın sonunda.Bu araçların hastasıyım ben ama FERRARİ olanlar daha güsel oluyor.Malumunuz bir Schmayer(tam nasıl yazılıyor bilmiorum:) ) hastasıyım.Revell in bir kiti vardı F1 2004 müydü tam bilmiorum adını.Büyük ve pek de ucuz bir model değildi sanırım.Nesimi abim sevindim modelde sorun olmamasına.Kolay gelsin mükemmel bir finish dileğiyle....
I feel the need The Need for Speed...
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/03/2006 Saat 09:55
Michael Schumacher diye yazılıyor.
IP
pilotcuk
Üye