Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Araba >Elektrikli<
 Modelsitesi Forumu : Uzaktan Kumandalı Modeller : Araba >Elektrikli<
Mesaj icon Konu: Rayspeed Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Konu: Rayspeed
    Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 11:39
Şasi hayatına Yokomo SSG olarak başladı, arkasından CGM versiyonuna çevrildi, akabinde hafifletilmiş CGM şasiyle değiştirildi ve sezonun son yarışında Rayspeed şasiye terfi edip 200 küsür gram hafifledi (tam tamına 267 gram). Şu anda ekstradan üzerinde olanlar;
Titanyum vida seti, Team Suzuki parçalar, seramik rulmanlar, aluminyum şaftlar, ekstra güçlendirilmiş ibibik bir alman firmasının malı amortisör kuleleri.

RcTeamGo tarafından düzenlenecek stock sınıfı yarışlar için şasi dışındaki ekipmanda değişikliğe gidilmeye başlandı. Öncelikle foam lastikler rafa kaldırılıp rubber a dönüldü (26 mm 24 shore). Üstündeki Team Orion Revolution 7x1 "Mark Reinhard Edition" motor stockla değişecek. Novak Cyclone esc tasarımı Özgür Derin tarafından yapılan üretime yakında geçecek No Limit ESC "Deep" ile değişecek. Geçen sezon üstünde bulunan KoPropo EX-1 Mars Futaba 3PK ile değişti, sezonun ortasında DSM e terfi edilecek. Yeni sene yeni kaporta mantığıyla geçen sezonun yükünü çeken Lotus Elise kaportası rafa kaldırıp gene HPI firmasına ait Peugeot 406 Coupé inceliği nedeniyle sezonun ana kaportası olarak seçildi (yedek kaporta 190mm Nemesis olacak).

Kaporta kesildikten sonra body post delikleri açıldı. Camlar hazır maskeyle maskelendikten sonra gövdeye sıvı maske tatbik edildi. Ana renk olarak Pactra'nın sprey metalik siyahı ve True Blue Pearl rengi kullanıldı. Sıvı maskelerin sökülmesinden sonra gövdeye Pactranın sarısı ve Tamiyanın kırmızısı atıldı, son kat olarak da Tamiya beyaz kullanıldı. Cam maskelerinin sökülmesi ve akabinde dış yüzeyin koruyucu filminin sökülmesinden sonra farlar, stoplar ve birkaç jenerik dekal yapıştırıldı. Şu an eksik olanlar camların maskesinden kaçan boyaların temizlenmesi ve kanadın takılması ( kanat şeffaf bırakılacak )

Düzenleyen Ares
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 19:32
Bravo... sari-turuncu-kirmizi boyamaya hayran kaldim... elinize saglik... metod nedir ustadim? firca sallama metodu mu :) anlatin lutfen...
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 20:39
yahu ufuk bu kaportaları enson bu şekilde 1994 de boyamıştık Sen BMW'yi ben de Tamiya Yarışına Mondeo'yu :)

Nostaji oldu ...

Sana söylemiştim o mavi güzel diye...

Hafta sonu bir çakayımda dökülsün boyaların hehehe
IP
BUROCK
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 929
Alıntı BUROCK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/03/2006 Saat 03:33
Elentrikli arabanin bas donduren hafifligi bu olsa gerek :P Yarista basarilar...
Burak BALKIR
..To Become Old and Wise
You Must First Be Young and Stupid !!
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/03/2006 Saat 08:46
Bunu hemen kırma bari.
IP