Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Önemli..lütfen yorum yapın Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ogunkunt
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 131
Alıntı ogunkunt Cevaplabullet Konu: Önemli..lütfen yorum yapın
    Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 07:34
Selam arkadaşlar...yerimi bilmiyorum ama şok bir olay yaşadım.Cuma akşamı iş seyahati için İrana gittim.Tahranda aktarma yaptıktan sonra başka bir uçakla İsfahana gittim.İsfahan havaalanına inmek üzereyken pistte bir şok yaşadım.Amerikan hava kuvvetlerine at bir F15 kuzu gibi pistte duruyordu.Bildiğim kadarı ile ABD İranı düşmanı olarak görüyor.Bu nasıl olur.Acaba yanlışmı gördüm diye bütün gece düşündüm.Fakat bugün dönüş uçağında yine aynı manzara.Yani kesnlikle yanlış görmedim.Uçağın işaretlerini tam seçemedim.Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar
Ogün
IP
hudaverdi
Üye
Üye

Gönderilenler: 337
Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 07:38
f-14 olmasın?

Düzenleyen hudaverdi
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 07:52
Gördüğünüzü düşündüğünüz uçağın resmini yada likini gönderirmisiniz.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
ogunkunt
Üye
Üye
Simge

Alıntı ogunkunt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 07:55
hayır F15 idi...çok modelini yaptım uçağı çok iyi tanıyorum..malesef iş gezisi olduğu için fotoğraf makinesi almadım.o yüzden resmini çekemedim.2 hafta sonra tekrar gideceğim.eğer hala duruyorsa bu sefer fotoğrafını çekeceğim..
IP
hudaverdi
Üye
Üye

Gönderilenler: 337
Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 07:56
Orjinalini yazan: Keşifçi

Gördüğünüzü düşündüğünüz uçağın resmini yada likini gönderirmisiniz.

alelade bir f-15 resmi basması sorunu çözmez.yok o anda havaalanında resim çekip çekmediğini soruyorsanız o biraz zor,herhalde anında kurşuna dizilirdi.malum devrim muhafızları casusları affetmez
   iranda f-14 bulunduğu zaten bilinen bir husus.çoğunun parçasızlıktan uçamaz durumda olduğu sanılıyor.ama f-15 için bilgim yok.(suudi araplarda f-15 var diye biliyorum.arabistan veya başka bir dost ülkeden ziyaret için gelmiş olabilirler.
(fotoğraf konusunu zorlamayın bence.çok tehlikeli olabilir:)))

Düzenleyen hudaverdi
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 08:03
Suudi Arabistan mezhep ayrılığından ötürü,kesinlikle İran'ın dostu değildir!
F-15 olduğuna eminseniz bu büyük bir olay.Dünyadan saklanan bir durum var demektir.Elegeçirilmiş bir uçak olabilir.
Uçağın renkleri nasıldı?
-Olmaz mi?
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 08:20
bu forumda kimse,bir şekilde oraya gittiği ve dünyadan gizlendiği varsayılan USAF'a ait bir F-15'in sivil hava trafiğine açık bir alanda,gelip geçen herkesin gözü önünde saatler ve günler boyunca bekletileceğini düşünmüyor öyle değilmi :))))))
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 08:29
Enteresan bir durum... bana da bu durum pek mantikli gelmedi Batur bey, ancak gozuyle goren bir arkadasimiz var burada, ona inanmak durumundayiz, bir mig ile karistirmis olamaz herhalde... bu arada unutmayiniz ki sırplar nato operasyonu sirasinda miglerin 1/1 ahsap modellerini yapmislardi, yaniltici hedef olarak.. boyle bir durum olabilir. Havaalanini kullanan sivillere dezenformasyon icin veya Abd ile dalga gecmek icin yapilmis bir model olabilir!

Ogun bey telefon kamerasi filan ne bulursaniz cekin lutfen.. gormek isteriz..
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 08:47
Evet.Bir İtalyan firmasıda şişme t-72 tanklarını Irak'a satmıştı.F-15'e en yakın uçak Mig-31 olabilir.Yinede benzemez.
-Olmaz mi?
IP
ogunkunt
Üye
Üye
Simge

Alıntı ogunkunt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 09:17
Tekrar merhaba arkadaşlar..yorumlarınızı okudum.Hepinize teşekkürler.Bir iki ufak noktayı belirteyim.Uçak F 15 ti.Kesinlikle bir prototip değildi.Uçağın başında birçok insan vardı ve bir hangarın önündeydi.Uçak kamuflajsız ve hani bildiğimiz klasik F 15 rengi var ( kurşuni-gri arası) o renkti.Uçak gizlenilmeye çalışılmış gibiydi.Yanına ulaşmak kesinlikle mümkün değil.Tamamen tesadüf eseri tam inmek üzereyken son açıda oldukça uzun bir süre gördüm uçağı.Hatta dün gece isfahan saati ile akşam 8.50 de uçağa binmek üzere uçağa doğru yürürken uçağın silüetini seyrederek yaklaşık olarak 1 kilometre yürüdük.İnanılmaz şaşırtıcı olduğunu biliyorum.uçak suudilere ait olamaz.Bir arkadaşımızın dediği gibi araları pek iyi değil.Yurtdışına pek çok kez çıktım bu irana ilk gidişimdi.O kadar farklı oly yaşadımki şu son iki günde ama en ilginci buydu.İran o kadar içine kapanık bir ülke ki bu nasıl anlatılır bilemiyorum.İnanın görmek lazım.vakit oldukça bunları anlatacağım sizlere.Ama inanın rüya değildi.F 15 i gördüm.Ben F14 ve F15 leri inanılmaz beğenen bir modelciyim.Bir dahaki sefere umarım bu işi çözeceğim.Havaalanından beni almaya gelmişlerdi.Gelen adamlardan birine bu uçağı sordum.Biz bilmiyoruz deyip tedirgin oldular.Bende üzerlerine fazla gitmedim.
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 18:00
Ozama F-15 ti diyeceğiz.Belki keşif esnasında zorunlu olarak inmiş yada indirilmiş! olabilir.
İlginç bir olay,ancak arkasını nasıl takip edilir bilemiyorum.Belkide hep bir muamma olarak kalacak.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2006 Saat 23:06
Keşif uçağı olduğunu zannetmiyorum bu işi ABD yapmış olsa uydu veya U-2 kullanır. Renginden hareketle F-15E olmadığı yorumunu yaparsak hava hava rollü bir F-15'in İranın bu kadar iç bölgesinde ne işi olabilir? Birde İsraillinde bölgedeki bir diğer F-15 sahibi olduğunuda belirtmek isterim. Doğrusu çok ilginç bir durum. Ogün abi tekrar oraya gittiğinde büyük bir ihtimalle o uçak orda olmaz ama sakın orda olursa fotograf filan çekeceğim diye uğraşma, malum zaten İran bu aralar biraz asabi başını belaya sokabilirsin.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 02:43
İncirlikte ABD F-15 leri var mı? belki bunlardan bir tanesi zorunlu inis yapti... İsrail F-15'leri son senelerde genellikle col kamuflajli diye biliyorum. Olsa olsa ABD ucagidir. Afganistan konuslu bile olabilir... Bu olayin tamamen gizli tutulmasi, propaganda olarak dahi kullanilmamasi da baska bir enteresan durum...

Düzenleyen volkan
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 03:11
İsrailin F-15A'ları klasik F-15 kamuflajını taşıyorlar. Propaganda kısmı benide şüphelendiriyor. İran, ABD veya İsrail'in F-15'ini ele geçirecek ve bunu bas bas bağırmayacak bence çok saçma olur.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 03:26
Arkadaslar, bir ucagi en iyi taniyanimiz bile boyle durumlarda yanlis teshis yapabiliyor. Orada su an bir F-15 bulunmasinin gercekten hic bir mantikli aciklamasi yok. Kanimca bir yanilma olmus olabilir, ya da bu herhangi bir sebeple yapilmis bir mock-up vs. olabilir. Fotograf olsaydi bir tartisma olabilirdi.

Düzenleyen KursadA
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 03:49
Acaba Amerikan tehdidine karşı hazırlanan İranlıların eğitim amaçlı maketi gibi bir şey olabilir mi diyeceğim... ama?
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
HYAMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 470
Alıntı HYAMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 07:34
İncirlik'te şu an bildiğim kadarıyla muharip uçak yok(Varsa bile ben görmüyorum)Dün bir C-5 tepemden geçip gitti.Rutin malzeme getirisi olsa gerek.Ben de yanılma veya mock-up ihtimalini göz önünde bulunduruyorum.
There is a very fine line between "hobby" and "mental illness."
IP
rudder
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 63
Alıntı rudder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2006 Saat 09:44
iranlı bir arkadaşım Şah Rıza döneminde F15 lerin alındığından bahsetmişti.Yine de sizleri yanıltmış olmayayım.
Iyi Modeller
Ahmet
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma