Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Yorumlarınızı Bekliyorum... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 185
Alıntı GoodCat Cevaplabullet Konu: Yorumlarınızı Bekliyorum...
    Gönderim Zamanı: 08/03/2006 Saat 18:53
Merhabalar,

Forum sayfalarına resim ekleyemediğimden dolayı galeriye yolladığım bir diorama ve bir de tank modelini (IS 3M)hakkında her türlü yorumlarınızı bekliyorum. Benden sadece 2 adet yorum olacak IS 3M dioramaya girecek. Üzerinde bir kamyon adam olacağından çeki halatları henüz eklenmedi ve arka tanklardaki ezilme ilk defa denediğim bir şeydi. Çok simetrik olmuş. Aslınad bakarsak olmamışlar :). Şimdiden yorumlar için teşekkürler...
Back !...
IP
torabora
Üye
Üye

Gönderilenler: 388
Alıntı torabora Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2006 Saat 20:03
Tolgacım önce eline sağlık her tank güzeldir.Ben çarpma
bozulma efektini tankın montajını tamamlayıp boyama öncesi mum ışıgında ısıttığım cımbız,tornavida gibi el aletleri ile bozulmasını istediğim çamurluklar yan zırh
bölümlerine plastiği eritmeyecek şekilde (deneme ,yanılma)bastırarak şekil veriyorum boyama sonrası bu bozuk bölgeleri daha fazla eskiterek pastel ile güzel bir efekt verebilirsin.

iyi maketler
TORA BORA
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/03/2006 Saat 06:27
Başka kimsenin yorum yapacağı yok anlaşılan. Bu durumda çok teşekkür ederim ilginize ve nezaketinize Sayın Tora Bora. Pastel konusunda haklısınız. Bu nasıl olsa deneme tankı gibi oldu. Bir ara pastelle de girişeyim arkadaşa. Tekrar teşekküler yorumlar için...
Back !...
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/03/2006 Saat 06:37
Orjinalini yazan: Tolga Yatçı

Başka kimsenin yorum yapacağı yok anlaşılan. ...

Bir saniye Tolga bey..bu konuyu henüz fark ettim.Daha çok Tayyare bölümüne takıldığım için daha yeni bu sayfalar dönebildim.
Bende tam galeride şenlik var dikkat diyecektim..ki..konu açmışsınız.AFV çalışmadım pek fazla fikir ve öneride bulunamam.Ancak bu beğenilerimi belirtmeyeceğim anlamına gelmez.
Güzel bir çalışma olmuş.Ellerinize sağlık.
Selamlar

Düzenleyen saral100
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/03/2006 Saat 06:42
Size de çok teşekür ederim Saral100. Her zaman beklerim yorumlarnızı, görüşlerinizi... Ben hep buralardayım nasıl olsa... :)
Back !...
IP
tansel yılmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı tansel yılmaz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/03/2006 Saat 08:27
tolga bey ellerinize sağlık.özellikle arazi çalışması çok hoş olmuş.tanktaki pas efekti de güzel. ama sanki biraz daha az olsaydı dahamı iyi olurdu diye aklımdan geçti.tank ta ağır bir eskitme uyguladığınıza göre dekallerde biraz daha eskitilrbilirdi diye düşündüm.bunları da sırf kuru kuruya güzel olmuş dememek için belirtiyorum.her ikiside iyi iş ve işçilik.
selamlar...
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/03/2006 Saat 23:19
Doğrudur Tansel Bey. Tankı ya da diğer araçları bu kadar eskitmişken decaller de o oranda eskimeliydi. Teşekkür ederim yorumlar ve de eleştriler için.. Şimdi bir tane daha var galeride. Yine beklemedeyim...
Back !...
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
Alıntı judas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/03/2006 Saat 03:20
Tolga bey,
Modeli şimdi anasayfa da gördüm. Bende birkac eleştiri yazayım dedim.
Sanıyorum drybrush biraz fazla kacmış. Drybrush için yaglı boyada yellow ochre mi kullandınız. Benim tavisyem bunun yerine ana rengi 70/30 olarak beyazla acıp fırcalamanız.

Sag arka yol tekerleri paletlerden yukarıda gibi duruyor.

Ayrıca benzin depolarına yapmıs oldugunuz yamulmayı bence camurluklara da yapmanız gerekiyor. Ust tarafta boylesine bir etki oluşuyorsa camurluklarda bundan nasibini almalı.
Kolay gelsin.
feed the troll
IP
GoodCat
Üye
Üye
Simge

Alıntı GoodCat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/03/2006 Saat 04:57
Teşekkür ederim Judas... Dry brush için tamiya buff kullandım. Sağ arka yol tekerlekleri konusunda haklısınız yapışık olmadıklarından dolayı sadece yerlerine oturmamışlar. Tekerlekler dişlerin üzerine denk gelmiş :) Yamultma konusunda haklısınız. İlk denemede olur o kadar. :)

Galeriye en son gelen diorama ile ilgili olarak ilk eleştiriyi de ben yapayım. Ayak izleri konusunda büyük hatalar var. Araba yanında yürüyen adamlarda hem uyuşmama durumu var hem de adamlar havadan inmiş gibi görünüyorlar.... Devamı sizden...
Back !...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04