Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: Phantom Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
cemavci
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 67
Alıntı cemavci Cevaplabullet Konu: Phantom
    Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 10:54
Arkadaşlar,
Adamın yaptığına bakar mısınız?
Cem
Phantom
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 11:15
son derece anlamsız buldum..:)
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 11:22
Bu adamın yaptığı delilik resmen bence.Adam direkt kokpit ışıklarndırmasını yapmış ve o kabloları nasıl bulmuş nasıl yapmış anlamış değilim.Yalnız anlayamadığım uçağın ölçeği.Ölçek 1/12 falandır herhalde.Yoksa bu kadar kabloyu ev ortamında bağlamasının mümkün olmadığını düşünüyorum.
I feel the need The Need for Speed...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 11:34
1/32 Phamtom kullanmış. Ordaki topicin başında yazıyor zaten. Bu tarz bir çalışmayı daha önce bir İsraillinin yaptığını görmüştüm. Fiberoptik kablolar kullanarak tek ışık kaynağından almış olduğu ışıkları dağıtmış. Güzel bir çalışma olmuş.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 11:38
Adam gercekten "Madman".. Bizde maket yapiyoruz hani.. Bilmiyorum sonuna kadar takip ettiniz mi??
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 11:39
Bu arada arkadas Scuba dalisi icin Türkiyeye gelmis ;)
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 12:02
gövde hiç tabi değil.abartı derecede tozlu parmak izine bile rastladım.zaten kağıt havlu ile maskeleme pek iyi bir fikir gibi gelmedi bana.

hele pilotlar ve koltuklar tam rezillikti.panel çizgileri çok yapma duruyordu.

bunları niye söylüyorum?bu kadar uğraşmaya bence değmemiş.yani Kaan Gök uğraşsaydı bu kadar heralde gerçeğinden daha gerçek bir model çıkarırdı ortaya.

saygılarımla..

(hala fikrim değişmedi en iyi modelciler dünyada Türk modelciler)

:):):)

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 12:06
birşey daha..

adam atölyede abuk sabuk makinalarla brass (sanırım prinç) iniş takımı üretiyor,iniş takımı kapağında kalıp izi var.lastiklerde falan.ee şimdi bu adamı ben döverim.

uyuz oldum bir kere..:)
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 12:20
Ancak bitti incelemek. Bence güzel bir çalışma yapmış benim hoşuma gitti. Ama ben olsam bir modelle kesinlikle bu kadar zaman harcamam. Benim için model yapmanın en güzel kısmı bitirdiğim modele şöyle doya doya bakıp zevk almaktır. O yüzden yapım kısmı bir modelin 1 ayyı kesinlikle geçmemeli. Biraz sabırsız bir modelciyim :P
Hayat bos!!!
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 19:21
Eh epey detaylı bir çalışma. :) kokpit güzel olmuş.

Düzenleyen ardeth
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 20:34
O kadar fiberoptik kabluyu döşiyecek sabır için adamı tebrik etmek lazım.Sonuçta çok güzel çalışmış.Ortaya çıkan model bana göre süper..
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 21:24
Şimdi hepsini inceledim.Bu adam gerçekten uğraşmış gerçekten güzel bir çalışma olmuş.Ama şuda bir gerçek ki ben asla bir makete bu kadar zaman ayırmam, Osman abinin de dediği gibi.Bazı yerlerde gereksiz bulduğum noktalar var.Arka iniş takımları için prinçten yapmak belki mantıklı.Çünkü kabloların geçeceği gizli bir yer lasım ama ön iniş takımı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Ayrıca bilmiyorum da bu uçak gece iniş yaptıysa Landing Lights ları da açık olması gerekmez mi?Şahsen ben böyle bir şey göremedim.Sonra 2. nokta ise egzos yanlarına detay seti kullanarak yapmış bunu çok gereksiz buldum açıkçası.Sonra modelin alttan çekilmiş bir fotoğrafı bile yok ve bir fotoğraftan gördüğüm kadarıyla egzos dibindeki eskitmeler yok.Yani oraların çok kararmış bölgeler olduğunu düşünüyorum.

Çok güzel olan yerler fazlasıyla var bence.Mesela flaplar gerçekten birebir olmuş.Bunun yanında adama helal olsun diyorum camlardaki maske bantlarını son ana kadar sökmemiş, kafayı yedim.Ben olsam taşma var mı yok mu diye açıp bakarım bir.Bir de adam nükleer bir yerde çalıyormuş gibi devasa bir maske kullanmış.Böyle bir şey benimde bulmam lazım en yakın zamanda.

Ama sonuçta bence çok güzel bir çalışma olmuş.Gerçekten adam çok uğraşmış ama değmiş.Açıkçası benim şu ana kadar gördüğüm en iyi ışıklandırılmış model olmış.Gerçi Tarık abim bana kızıyordu gelsen koy kokpite ışıkları diye ama demek ki yapılabiliyormuş.Şaka bir yana Tarık abim eminim böyle bir maketin kralını yapar.Sadece sabırsızlık bence.

Herkese iyi modeller...
I feel the need The Need for Speed...
IP
Big Lebowski
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 134
Alıntı Big Lebowski Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 01:06
Pierre Greutert isimli İsviçreli bu modelciye ARC gelerisinde gezinirken rastlamıştım. Adamin ihtisas alani F-4 Phantom. Zaten kendine PhantomPhixer diyor. Bilgi sistemleri yöneticisi, 53 yasinda ve 3 cocuk babasi. :) 2002 yılında birkaç yıldır modelcilikle ilgilendiğini yazmış. Photo etch parçaları kendisi üretiyor.

http://www.aircraftresourcecenter.com/Fea1/501-600/Fea541_F- 4_Greutert/fea541.htm

ARC'nin F-4 galerisinin ikinci sayfasında Türk modelcilerinin de gerçekten çok etkileyici işleri var. Mutlaka bakın derim. Ufuk Aydıner, Kaan Gök, Çağrı Açıkgöz ve Ercüment Sarıkaya'nın modelleri bir çok yönden emsalleri arasında üstün görünüyorlar.

Herkese kolay gelsin.

Düzenleyen Big Lebowski
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 06:46
Bu tür maketleri görünce bütün şevkim kaçıyor dostlar, yapmayın böyle :) Bu artık hobi filan değil, uçmaması çok yazık!

Burak Bay, tabi ki herşeyin en güzelini yapacak insanımız var. İstesek neler neler yapar bu ülke.. ama yiğidi öldürelim hakkını verelim... ben forumlarımızda henüz bu kadar süperdetaylandırılmış model görmedim malesef.
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 11:07
benim fikrim maket işinin limitleri var yani herkesin ortak fikri bu kadar uğraşmayacağı yönünde.ben bu kadar ayrıntılı çok kit gördüm ama metalden kesip biçip kimse ışıklandırmıyor tabiki.bence buna gerekte yok.yani attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmemiş.yani sizinde dediğiniz gibi bu kadar uğraştıktan sonra uçsa belki değmiş diyebilirdim:)
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 11:37
ne demek istediğimi şu linke bakınca daha iyi anlayacaksınız..

http://www.modelsitesi.com/forum2/forum_posts.asp?SID=287889 383&TID=1784&PN=1

ben uğraşıyosam bunu yaparım arkadaş helal olsun..
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 12:31
Sizi anlıyorum çünkü, ben de buradaki dioramalar gibi projeleri daha çok seviyorum.

Phantom için de; bence de biraz fazla gereksiz bir çaba olmuş gibi duruyor. Ama işte modelcilik böyle bir hobi, ben bazen mesela kokpitini kapatacağım 72 ölçek uçakta pilotun ayağındaki botunu bile boyuyorum, kokpitin çoğu görünmeyecek olsa dahi boyuyoruz... kimse göremeyecek ama biliyoruz ki o boyalı! ve gerçeğine uygun... biraz zevk meselesi, biraz da kafayı yemiş olmak gerekiyor sanırım ;) amaç da eğlenceli vakit geçirmek değil mi?

Ortak müşterekte birleştik sizinle... dioramalar daha güzel :))) ah keşke vakit olsa da bol bol yapsak böyle dioramalar...
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/02/2006 Saat 16:43
Bence bir modeli değerlendirme ölçütleri önemli. Ben açıkcası bir model yaparken şurasına ne derler burasını beğenirler mi gibi bir düşüncede olmuyorum ki bu modeli yapan şahsında öyle bir düşünce içersinde olduğunu zannetmiyorum. Ortaya getirdiğin bir modeli başkalarının beğenmesini muhakkakki istersin ama öncelikle yapılan çalışmanın senin hoşuna gitmiş olması gerekir. O zaman zaten kim ne derse desin o modele bakıp işte bunu ben yaptım dersin. Yapılan hiç birşeyi gereksiz olarak yorumlayamazsınız. Kimi ışıklarını yakar, kimi sadece detay seti ile süsler kimide kokpiti kapatır oldu böyle der olur biter.(Birkaç gün önce yayınlanan alüminyumda elle üretim Corsair'da hatırlatırım). Şayet böyle değerlendirecekseniz forumda yayınlanan modellerin %90'ı olmamış sınıfına girer. Söylemek istediğimin özü ortada bir emek var ve emek verilen herşey alkışı her zaman hakeder.
Hayat bos!!!
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma