Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: Türk Askeri Figürü Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
tnkr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 56
Alıntı tnkr Cevaplabullet Konu: Türk Askeri Figürü
    Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 06:04
Arkadaşlar Hep Alman, İngiliz, Amerikan figürleri üzerinde çalışmışsınız. Hepside Çok güzel olmuş. Merak Ediyorum, hiç türk Askeri yada subayı yapan yok mu?. Eğer yapmak istesek nereden temin edebiliriz.örneğin Atatürk figürü veya Bir nefer, Bilemedin Günümüz Sıtandart Eski amerikan çelik başlıklı hücum yelekli Siyah botlu elinde G2, keleş yada MG-3lü Bitli Piyade olabilir. Tabi Son söylediğim Biraz kırma bir figür olabilir. Sağdan soldan temin edilebilir Bir figür ve ekipmanları arıyorum. Teşekkürler
Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 06:44
HAT marka Çanakkale Savaşı figürleri yeni piyasaya çıktı.Ankara'da Hobbytime'da var.Galiba 1/16 ölçek.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 07:39
Orjinalini yazan: Keşifçi

HAT marka Çanakkale Savaşı figürleri yeni piyasaya çıktı.Ankara'da Hobbytime'da var.Galiba 1/16 ölçek.

Yeni kit mi çıkmış diye Hat'ın sitesine baktım ama 16 ölçek figür yok Hat'ın. Bahsettiğiniz Türk figürleri, 72 ölçek, Çanakkale savaşı Türk askeridir.

Ama bildiğim kadarıyla yakında Türk topçusu da gelecek yine 72 ölçek. Sabırsızlıkla bekliyorum.
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 07:51
Ölçeğine dikkat etmedim.Kutunun üzerinde tek asker resmi görünce 1/16lıktır diye düşündüm.
Peki mevcut kitlerden mehmetçiğe,levente benzetilebilecek olanları hangileridir acaba?
-Olmaz mi?
IP
tnkr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tnkr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 08:21
Arkadaşın Dediği Gibi Mehmetçiğe benzetebilecek bir çözümü olan arkadaşlara varsa bilgilerini bizimle paylaşabilirler mi...
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 10:27
Osmanlı zamanının birçok askeri figürü var yabancı firmalarda.
Dragonun 1870 veya 1880 yıllarına ait Prusya figürleride az bir değişiklikle Türk (Osmanlı) yapılabiliyor.
Eski forumdan tanıdığınız "noktakomtere" nin böyle bir çalışması var.
Yine Dragonun Kore savaşı figürlerinden biri (sanırım "Pusan perimeter") doğrudan Türk askeri.
O poz (pozlar) orjinal fotoğraftan alınmış ve fotoğraftaki askerlerin kollarındaki "ay-yıldız" net bir şekilde görülüyor.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 10:29
Bu arada küçük-büyük harf kullanımına dikkat edelim lütfen.
Birde G-2 bizde var mı?
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 15:04
Ben Turk askeri figurleri yapmaya yeni merak saldim, yine bu forumdaki G-3 ile ilgili konu altinda konusulmustu. Henuz paylasabilecegim bitmis bir calismam yok, suremekte olan bir calismam var ama henuz tamamlanmadi, uzerinde bircok rotus yapilmasi lazim. Zaten tamamlanmadigi icin daha once resimlerini gondermemistim; ama sizin sorunuz uzerine asagida veriyorum.

Hucum yelegi vs. gibi detaylari epoxy putty ile yapmak disinda bir cozum goremiyorum, ben de oyle yaptim. G-3 ve diger modern hafif silahlar konusunda herhangi bir sikinti yok, bir suru kaynak var bunlar icin. Turk komando beresi icin de en uygun cozum Hornet firmasinin resin kafa setleri. Yukarida resmini verdigim figur ICM firmasinin ucuz Afganistan donemi Sovyet askerleri seti, Hornet resin kafa, Academy G-3, epoxy putty'den hucum yelegi ve yine epoxy putty'den "nizami tutusla" G-3'u tutan el kullanilarak yapildi. Henuz bitmedi soyledigim gibi, ozellikle hucum yelegi uzerinde daha birhayli oynayacagim, kisaltacagim vs.

Bu hale getirmek bile bayagi zaman aldi, ikincisini ve daha sonraki figurleri yaparken baz olarak baska figurler kullanacagim, cunku kilik-kiyafet acisindan cok iyi uymamis ICM Sovyet figurleri. Kim bilirdi ki 8 sene once master yaparken muhendislik derslerinden bir nefes almak icin aldigim heykel dersi bir gun gelip ise yarasin.

Düzenleyen KursadA
IP
tnkr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tnkr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 20:08
G-2 Mİ YAZMIŞIM PARDON G-3 OLACAKTI...
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 204
Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2006 Saat 22:37
Pegaso firmasının 90 mm metal yeniçeri figürü var.Şu anda bende mevcut.Sırasını bekliyor.

Düzenleyen zwan
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/02/2006 Saat 05:32
Figür güzel.Ama sakalı pek rahmani değil,şeytani.Ne kadar devşirme de olsalar,yani kaşları gözleri avrupalı olsada sakalı müslümana benzemeli yeniçerinin.Tasarımcı abartmış.
-Olmaz mi?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma