Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Diorama
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Diorama
Mesaj icon Konu: P-40 diorama. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
idris
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2006 Saat 02:26
Orjinalini yazan: Terminatör

İdris'cim ben uzak dediysem belli bir mesafeye kadar yani fazla yakın olursa araçlar zarar görebilir, gerçekte ordaki kişiler uçağın durumuna göre yaklaşıyor ama diaromada bunu belirtmek kişiye göre değişir,bence emniyet açısından fazla yaklaşmamalı uçak yangınları ev yangınlarına benzemez içinde olduğum için gerekli kuralları iyi biliyoruz.Ama herkes istediğini yapmakta serbestir ben sadece böyle olduğunu ifade ettim teşekkürler....

Pilot uçağın içinde kaldıysa ne olacak?Kebap?
Dikkat et güzel abicim kanopi kapalı.
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/02/2006 Saat 09:03
Sevgili Pilotçuk,

Öncelikle eline sağlık, kaza dioraması yapmak cesaret ister. Ayrıca P-40 çok gerçekçi olmuş. Benim sana iki önerim var, yukarıda belirtilmemiş ama uçağın bir kanadı diorama tabanının dışına taşmış, bu durum tabanı çerçevelerken ya da pleksiglas ile örtersen sorun yaratır. O nedenle uçağın tamamımın zeminin içinde kalmasını öneririm.
İkinci önerim ise, uçağın son yerini sabitledikten sonra, sürtünme izini yapman... zemini sert bir cisimle aşındırıp, toprak rengi ile hafifçe boyaman, toprak çimen karışık bir etki versen çok gerçekçi olacak.

Ne olursa olsun üretmeye devam, Ellerine sağlık.. [alkış smileyisi]
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 22:39

Canım Kardeşim İdris'cim,

Pilotu arabalar mı kurtaracak yoksa emniyet ekibimi püf nokta burada ben arabalar biraz geride ekip uçağa yakın mesafede olacak demiştim Eğer kanopi kapalı ise pilot ya baygın yada ölü o zaman sen olsan kendini ne kadar risk ederdin.! bu kişiye göre değişir onun için bu kısım diaromada da öyle, ne olacak şimdi gelde çık işin içinden neyse, herkes bildiği gibi yapsın böylesi daha iyi..
   Not: Bir şeyi doğru yapmak için olayı yaşamak lazım, gördüklerinizi diaromaya daha iyi ve doğru yansıtırsınız....Teşşşş.ler
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 01:25
Pilotu kurtaracak olan ekibi uçağa götüren araba hasar görmesin diye uzakta durup kurtarma ekibini uçağa kadar koşturtan varsa onu bilemem.
Arada kaybedilen zaman içinde(araba insandan daha hızlıdır)pilot,uçak ve kurtarma ekibinin aldığı risk artar diye düşünmüştüm.
Uçak patlar korkusuyla kimse yaklaşmıyorsa oraya kadar neden giderler,arabalar insanlardan kıymetli midir?
Olay başka mecralara kaymaya başladı.Seninde dediğin gibi herkes bildiği gibi yapsın.
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/02/2006 Saat 02:49

İdris'cim seni öpüyorum, haklısın.....elbette insanlar daha kıymetlidir,teşşş..ler
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04