Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Trenler
 Modelsitesi Forumu : Tren Modelciliği : Trenler
Mesaj icon Konu: Tren Modelleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   6 Sonraki >>
Yazar Mesaj
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 277
Alıntı teomanK Cevaplabullet Konu: Tren Modelleri
    Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 04:52
Selamlar sizlerle aynı ilgi alanlarında bulunmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim.Uzun yıllar hep kendi içimizde kaldık, elimizdeki modelleri ilgisi olmayan kişilerle paylaştık. Örneğin evimizi ziyarete gelen kişiler; dost, arkadaş, akraba hep bu uğraşılarımızı bizim önemsediğimiz gibi görmediler yüzeysel olarak baktılar, bizlerde tek kaldığımızdan dolayı bu hobimizi istedğimiz noktaya getiremedik.
Şimdi busiteyi kurup bizleri biraraya getirenlere teşekkürlerimi sunuyorum.
Sedat bey elimdeki trenlerin markaları: Büyük çoğunlukta Lima, birmiktar Fleischmann ve iki Rivarossilokomotif bir Roco lokomotif   
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 05:33
Sn.TeomanK tüm modelciler bu ziyertçilerden müzdarip.Sizinde benzer olaylarla karşılaşmanız normal. .Tren modelciliğiyle ilgilenemedim ama eminim çok zevklidir.Bu konuda sizleri tebrik etmek isterim.
Selamlar
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 05:51
Sayın saral100 görüşleriniz için teşekkürler. Gerçekten Tren modelciliği çok zevkli bir uğraşıdır.Ülkemizde maalesef demiryolları yeterli gelişme gösteremediğinden yeni yetişen kuşaklar trenleri fazla tanımadığı için buna paralel olarak tren modelciğine ilgi de olmamıştır.Batılı ülkelerde demiryolları çağa uygun olarak geliştğinden birçok kişi demiryolunu kullandığı için demiryollrına olan ilgi tren modelciğine de yansımıştır.
IP
LIMA TRAIN
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı LIMA TRAIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 05:51
Teoman bey ve Saral bey heral de bende sizlerle tanıştığıma memnun oldum. Benim kolleksiyonumda 1 atlas, 5 parça Piko, 2 parça jouef, 5 parça hornby ve diğerleri lima olmak üzere yaklaşık 200 parça loko yolcu ve yük vagonu mevcut. Akşamlari evden size yazmış olduğum mail adresimden online oluyorum.
Sormayın eve gelen her misafir önce aaaaaaaa ne güzel oyuncaklar ! ilahi halen çocukmusun ? demekten kendilerini alamıyor duvardaki dolapta bunları görüp sonra fiyatlarını öğrenince ise hımmmmmmm diyorlar.
Şimdiki hedefi evimin bir odasını büyük bir şehir haline getirmek
Elinizde ikiz veya çıkartmayı düşündüğünüz veya eklemeyi düşündüğünüz bir parça var ise özelime bilgi gönderirseniz buradaki arkadaşlarımda olanlardan temin etmeye çalışırım.
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 06:01
Sedat bey bendeki modeller duvarda raf pano şeklinde sergileniyor.En büyük hayalim masa üstü diaroma yapmaktı ancak evde çok yer kaplaması çocukların küçük oluşu bu durumu yaratmayı engelledi. Tren modellerimi
kutulardan ve kapalı dolap ortamından nasıl kurtarabilirim diye çare aramaya başladım Lima'nın 80 li yıllarındaki katoloğundan esinlenip modelleri duvar panolarına yerleştirdim.Size fooğraflarını verdiğiniz mail adresinize göndereceğim.
IP
LIMA TRAIN
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı LIMA TRAIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 07:41
Teşekkür ederim, memnun olurum Bende ufaklıktan dolayı ve tabiki evde Kira olunca başlayamadım sizin gibi ama evim bitiyor hem çatı katında hemde çalışma odasında gözüm var bakalım sonrası basıt olacak gıbı Bende size elimdekilerin resmini yollayacağım
Simdilik 1/87 diaroma malzemesi yavaş yavaş topluyorum bir kısmınıda kendim yapacağım.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 11:38
Epey tembel bi trenci abimle birşeyler yapmaya başladık.
Tembel olması tren almasına mani olmadığından evinin içi müzeye döndü.
Bakalım kurma işleminin altından nasıl kalkacağız.

IP
LIMA TRAIN
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı LIMA TRAIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 17:08
Kurmaya başaldığınızda haber verinde bizde sizlere yardım edelim
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 19:34
Sayın İdris bey trenleri kurma konusunda sizinle yardımlaşmak isterim. Kurmayı düşündüğünüz diaroma nasıl bir yer olacak. Oda mı? işyeri mi? yoksa yazlık gibi mi? ben bu konuda bayağı tembellik ettim.Sizlerin de katkılaryla birşeyler yapmak isterim.Özlem duyduğumuz bir ortam oluşmuş bunu hepberaber değerlendirelim.Tek sorun ben İzmir'de yaşıyorum.Yine de sizlerle biarada bu ortamda olmaktan mutlu oldum.Saygılar
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 23:54
Sorunun kaynağı beceri eksikliğinden çok bi dünya malzemeyi oraya bi şekilde sığıştırmak.
Benim niyetim modüler bi sistem kurmak.
Mart ayında başlarız herhalde.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2006 Saat 23:59
Teoman bey
Kemal abim bu işi iyice abartıp diorama için ev aldı.Salon tamamiyle trenlere ait.
Bu durumda bile sığması zor gözüktüğünden yan daireyide alsam mı diye planlar yapıyor.
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 01:49
İdris bey süper bir durum müthiş olacak o zaman İstanbul'a geldğimde mutlaka görmek isterim.Sizlerde bitirmiş olursunuz benim İstanbul'a gelişim yaz aylarında olabilir. Modüler sistem daha kullanışlı olabilir.Sistem bayağı büyük olacağı için bu yöntem daha uygudur.Tabii yapıma başlanınca daha farklı metodlarda ortaya çıkabilir.
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 06:22
Sedat bey vermiş olduğunuz mail adresine yolladığım fotoları aldığınızı belirttiniz.İlk gönderimde(7 foto ekli peşpeşe göndermiştim) sanıyorum hatlarda bir sorun vardı ikinci kez gmail üzerinden tek tek gönderdim.Bu fotolar üzerinden şöyle bigi verebilirim: İlk pano da Alman demiryolları buharlı lokomotifleri arkalarında çektikleri vagonlar 2. Dünya savaşı öncesi, savaş zamanı ve savaş sonrası dönemi kapsıyor. Yolcu vagonları şehir içi ve şehirlerarası olmak üzere ayrı tren takımları halinde düzenlenmiş durumda. Diğer alt sırada yeralan yük vagonları ve çekici lokomotflerbulunmaktadır.     
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 06:29
1. panoda bulunan lokomotiflerden 5 adedi Fleischmann 1 adedi Roco 2 adedi Rivarossi markadır. Yolcu vagoları en üstteki rafta bulnanlar Lima diğer tüm yolcu vagonları Fleischmann dır.En altta bulunan kapalı yük ve açık kömür taşıyan yük vagonları da Limadır.
Diğer panolar hakkında bigi vermeye devam edebilirim.
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 06:31
Teoman bey tren fotolarını buradada paylaşırsanız biraz olsun bu işe ilgi duyan arkadaşlarında ilgisinin bu alana çekilmesi sağlanabilir.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
teomanK
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı teomanK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 06:47
Merhaba Osman bey tren modelciliğine duyduğunuz ilgiden dolayı teşekkürler. Elimdeki tren kolleksiyonumu sizlerle paylaşmak son derece mutlu eder beni.Fotoğraf gönderme işlemi biraz uzun ve sınırlı olduğundan dolayı Sedat beyin mail adresine göndremiştim. İlginiz beni memnun etti şimdi gönderme işlemlerine başlıyorum görüşmek üzere
IP
LIMA TRAIN
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı LIMA TRAIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 06:59
Bende resimlerimi buraya koyacağım umaram daha fazla ilgi olur
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 07:34
Doğrusu ben şanslıyım Teoman Beyin tren kolleksiyonunu bir parçasını gördüm.Eğer burada bizlerle paylaşırsa benim içinde güzel bir sürpriz olacak.

Selamlar.
IP
Sayfa   6 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma