Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Tamiya Panter Ausf. A Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
judas
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 772
Alıntı judas Cevaplabullet Konu: Tamiya Panter Ausf. A
    Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 04:30
Tamiyanın eski kasa panteri. Kupolası dragondan, skirt zırhlar italeri panter A dan, egzoslar ve ustundeki bazı aksesuarlar tamiya nın jagd panterinden alınarak birseye benzetilmeye çalışıldı. Mecbur olmadıkca uzak durulması gereken kitlerden. Figur dragon un Achtung Jabo kitinden ultracast kafa ile kullanıldı...

Düzenleyen judas
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Alıntı judas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 04:31

IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 10:40
Judas bey;

Elinize sağlık. Modeli nasıl boyadınız?
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Alıntı judas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 19:52
carlgustav bey tesekkur ederim.
model aslında diger alman kamuflajlarından pek farklı bir patterne sahip değil. Boyarken dikkat edilecek bir kac husus var.
1- Renkler. Ana rengi olusturan sarı dark tan veya yellow brown olmamaması gerekiyor. İncelediğim tüm referans resimlerinde humbrollda matt 63 e denk gelebilecek olan renge karşılık olduklarını gördüm. Keza diğer renkler içinde kahverengiye brick red denebilecek olan kızıla calan kahverengi, yeşil için ise european green de denen cok koyu yeşil uygun oluyor. Gerçi ben soylediklerimi bu model uzerinde pek tatbik edemedim. Zaten elimdeki bir king tigera alıstırma olsun diye boyamıstım.
2- Pattern. Standart alman kamuflajında sarı diyebileceğimiz ana renk buyuk olcude kamuflajla kapatılmamasına ragmen, bu patternde(ambush)cok az gözükmesi gerekiyor.
3- Noktalar. Sarının uzerine yeşil ve kırmızı,Yeşilin uzerine sarı ve kırmızı, kırmızının uzerine ise sarı ve yeşil gelecek halde fırca veya baska bir yardımcı aracla noktaları yapmak gerekiyor. Gerci ben burada biraz abartmısım, daha cok dot patterne benzedi. Ama sonucta elle yapılan bir kamuflaj oldugunu soyleyip aradan sıyrılmayı deneyeyim. Zaten referanslarda da noktaları bu kadar sıklıkla atılmış olan tanklar gördüm.
Sonuc. Bu patterni boyamak isterseniz, tavsiyem bu resim üzerinden, renklere, noktaların sıklığına ve buyukluğune dikkat etmeniz yönünde olacaktır.
Saygılarımla..
IP
BoMBaCi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 85
Alıntı BoMBaCi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/09/2005 Saat 21:48
Üstat gerçekten çok güzel olmuş, ellerinize sağlık...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide