Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: help me plz... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
cemmms
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 42
Alıntı cemmms Cevaplabullet Konu: help me plz...
    Gönderim Zamanı: 30/08/2005 Saat 03:01
Selam çok sayın abilerim...ben 24 yaşında üniversite öğrencisiydim... ilgim daha çok ahşap klasık tekne maketleri yonundeydi ama gözüm biraz korktu... plastik kitlerle başlamak daha mantıklı sanırım... 1/24 klasık otomobil maketleriyle başlamak istiyorum... bu konu hakkında msn sini benle paylaşabilecek sorularımla sıkılmayacak kadar bir sabırlı bi abimizden yardımlarını istiyorum... şimdiden bu çok teşekkürler ederim hepinize kolay gelsin... ayrıca mukemmel işler çıkartıyosunuz....
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/08/2005 Saat 06:14
Msn'ye falan ne hacet cemmms.
Kafana takılanı yaz buraya cevap yıldırım hızıyla sana ulaşacaktır.Eminim.Bu arada klasik arabayla başlaman güzel bişi.Tebrikler.
Hoş geldin.

Düzenleyen HAKAN
IP
BUROCK
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 929
Alıntı BUROCK Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/08/2005 Saat 08:11
Hosgeldin Cemmms

Hakan abinin dedigi gibi sorularini burada yaz mutlaka cevaplanacaktir ayrica senin gibi yeni baslayan diger arkadaslarda faydalanir.

Orjinalini yazan: cemmms

ben 24 yaşında üniversite öğrencisiydim..

Bu arada artik 24 yasindami degilsin yoksa ogrencimi degilsin yada ikisi birdenmi degilsin

Burak BALKIR
..To Become Old and Wise
You Must First Be Young and Stupid !!
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/08/2005 Saat 08:38
Sevgili Cemmms kardeşim, öncelikle aramıza hoşgeldin..

Modelcilik birbirinden çok bağımsız, bir dizi branşmanlardan oluşabilen bir hobi. Gözün gemiden korktuğu için otomobile niyet etmişsin, iyi etmişsin ve hoşgelmişsin ama, otomobilde ciddi sayılır bir tecrübeye sahip olarak, şunu söyliyebilirim ki; değil gemi, herhangi başka bir dalda model yapmaya kalksam bir aceminin yaptığına yakın olur. Modelcilik sadece yapıştırma ve boyama değil, nosyonu ile birlikte yaşanan bir olaydır.

Hevesin gemi ise, gemiden başlamanı tavsiye ederim. Otomobiller yapıp "eh artık piştim, gemi yapabilirim" diye düşünmek, emin ol ki ilk gemi yapışında tahmin ettiğnden uzak bir sonuç alacağın için seni hayal kırıklığına uğratabilir.

Hem otomobil, hem gemi, hem uçak, hem figür vs.vs. yapabilirsin tabii; ama hiçbiri bir diğerinin basamağı değildir. Her bir dal ayrı bir daldır ve her birinde bol bol pratik yapman ve araştırman gerekir.

Tabii ki farklı modelcilik alanlarında uygulanan yapım teknikleri çoğu zaman ortak yerlerde kesişebilir; yani bütün dallar %100 birbirinden farklıdır denilemez. Ama yapım teknikleri açısından; ahşap ve plastik arasında, malzemelerin doğasından kaynaklanan çok ciddi farklar vardır.

Her dal başka bir dünyadır. Otomobilden başlayayım dediğine göre, modelcilik dünyalarından birine hoşgeldin diyorum. Çekinme, sor. Cevabını bilmediğin hiçbir soru aptalca değildir. Buradaki arkadaşlar da yol göstermekten kaçınan kişiler değiller! Zaten forumları izlediğin zaman aklındaki sorunun cevabını bulduğun çok örnekler olacaktır...
IP
cemmms
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı cemmms Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 00:36
hepinize çok çok tesekkür ederim saolsun SLAVEabim bu olaya nerden ve ne sekilde baslayacagim konusunda yardimci oldu.Simdi bu malzemeleri temin etmeye çalisiyorum... Buarada 24 yasindayim üniversite bitti sayilir finallere devam etcem... sanirim cümle düsüklügünden saçma bi anlam çikmisti yazdiklarimdan...Yazdy?ini gözden geçirmemenin sonucu iste... Tekrardan çok tesekkür ederim hele su malzaemeler bi gelsin sanirim birazdaha basinizi agirtcam... Iyi çalismalar...

Düzenleyen cemmms - 07/07/2007 Saat 18:26
Ve tanri kizi yaratti...Erkeklerde kadini...
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/08/2005 Saat 01:46
cemss bey kardeşim, korkun olmasın, ben de bu siteyi bilmeden sivil araç nasıl yapılır bilmezdim. Hoş hala süper araçlar yapabilmiş değilim, gel gör ki ne öğrendiysem bu forumdan öğrendim.

Dur hatta benim ilk arba modelimi, nasıl yaptığımı sivil araçlar bölümüne ekliyeyim. BElki bir faydası olur.
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04