Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: airbrush alacağım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
ardeth
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/01/2006 Saat 05:04
Orjinalini yazan: kadirguven

Merhabalar,

Yıllardır Aztek kullanıyorum .Tavsiyeler üzerine bir adet Pasche VL pistole aldım.İstediğim sonuçları alamadım

Orjinalini yazan: judas

Selamlar,
Paasche nin VL modeli ince işler için pek uygun değilmiş. Birde bende kompresör problemimi de var. Bunun için bir badger 100g almayı düşünüyorum.
Kolay gelsin...

ben de Paasche VL kullanıyorum ne gibi sorunlarla karşılaştınız???

Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
kadirguven
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı kadirguven Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2006 Saat 20:50
Orjinalini yazan: İDRİS

Kadir bey

Ne kadar şanslı bir insansınız.

Foruma kaydolduğunuz gün sorununuzun çözümü olacağını görmüşsünüz.

Hakikaten gördüm.Yurt dışı pasche parçası satan yerlerin linkini mesaj ile veren üyeye teşekkür ederim.Siparişimi verdim.Judas beye de tavsiye ederim.Siz de haklsınız ,ticaret tabii.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2006 Saat 20:53
Orjinalini yazan: kadirguven

Siz de haklsınız ,ticaret tabii.

Neyin ticareti??
IP
kaanka99
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı kaanka99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/01/2007 Saat 22:51
Merhaba Arkada?lar
Foruma yeni üye oldum ve bütün forumlary tek tek inceliyorum.Benim sorum Airbrush yerine sprey boya kullanymy daha pratik degilmi? Yada birbirlerine ne gibi üstünlükler sa?lar? Bol maketli günler dilerim.
IP
alobar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 43
Alıntı alobar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2007 Saat 11:14
Bu ne yapty?ynyzla alakaly. E?er sivil araç yapyyorsanyz spreylerle baya götürebilirsiniz i?i. Ama uçak v.b. askeri ?eyler yapyyorsanyz en basiti renk sorununuz olur. Yine de airbrush ile daha dar bir alany boyayabilir, basynç ayary yaparak de?i?ik etkiler elde edebilir, daha ince boya atabilirsiniz. Bu yüzden daha avantajly bence.
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2007 Saat 17:16
Her ne kadar sivil araçlarda sprey boya rahatlykla kullanylabiliyorsa da sa?lyk açysyndan çok büyük zararlary var. Sprey boya kesinlikle açyk alanda kullanylmaly (bu sefer de hava akymy ve toz nedeniyle sorun çykyyor). Özellikle ilk ba?larda kutu içindeki basynç çok yüksek oldu?u için boya kontrolsüz çykyyor ve büyük bir kysmy bo?a gidiyor. Esas önemlisi toz halinde sa?a sola yapy?yp kalyyor; ba?ta ci?erlerinize!

A?a?ydaki foto?rafta filtresiz 5-6 boya fasly sonrasy "boya fyrynyma/kutuma" ait aspiratör görülüyor. Pistole ile atty?ym hiçbir rengin esamesi gözükmezken sadece 1-2 defa kullandy?ym sprey astaryn byrakty?y tortu gayet net bir ?ekilde ortada. Boyama faslym astaryn en az 8-9 katy daha uzun süredir ve çok daha fazla yüzey boyanmy?tyr. Bu nedenle ben artyk spreylere elveda dedim...

Düzenleyen tulgen - 16/01/2007 Saat 17:27
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/01/2007 Saat 22:28
O fan olmasaydy, maket yaptyktan sonra sümrükürürken Nato ye?ili, efenime söyleyeyim RLM 79, yok Alman usulü Dark Yellow gibi pek çok rengin burnunuzdan çykty?yny görerek e?lenebilirdiniz diyeyim... Sprey yine daha korkunç ama pistole de o kadar masum de?il.

Bir de tavsiye, fanyn önüne hiç olmady ince bir tül geçirin. Oraya yapy?anlar zamanla fanyn pervane kollaryna da yapy?yp birikerek verimsiz çaly?masyna ve ilerleyen seviyelerde (1 sene ve üstü sürede) aryzaya sebebiyet verebilir.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2007 Saat 01:25
Bu zaten kutuyu de?i?tirdikten sonra tembellikten filtreyi daha takamady?ym zamanlara ait. Sonra bir arkada? sa?olsun olive draby bir atty, artyk tövbe; filtresiz yok valla....
IP
hudaverdi
Üye
Üye

Gönderilenler: 337
Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/01/2007 Saat 02:00
[QUOTE=Emroglan] O fan olmasaydy, maket yaptyktan sonra sümrükürürken Nato ye?ili, efenime söyleyeyim RLM 79, yok Alman usulü Dark Yellow gibi pek çok rengin burnunuzdan çykty?yny görerek e?lenebilirdiniz diyeyim... Sprey yine daha korkunç ama pistole de o kadar masum de?il.

QUOTE]
her airbrush sonrasy ya?ady?ymyz o mayho?,bulutlaryn üstünde uçuyomu? hissini unutmayalym.(ci?erlerle yetinmeyip beyne de ula?an tiner-alkol konusu.maske de kullansak tinerci olduk çyktyk:))
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04