Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Modelcilik ve ilişkiler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erhntly
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 19:59
Orjinalini yazan: Korkut

Azizim, kız arkadaşına selam söyle, en zararsız "kuma" modelciliktir!

Ne doğru, zeki bayanlar bunu çabucak anlıyorlar. Evli olmama rağmen İstanbul'da 3 sene kadar bekar hayatı yaşadım, İstanbul gibi yerde beni evime bağlayan hep modelcilik oldu. Eşim bunu çabuk farketti ve taa İzmirlerden abuk sabuk kitler de olsa sürekli birşeyler aldı... Yeterki Erhan geceleri evde otursun. (Hala sorar benim aldıklarımı neden yapmadın diye ) Düşünmesi yeter...

asosyal boyutuna ise fazla girmemek lazım, benim taıdığım modelcilerin hepsi pırlanta gibi insanlar, hepsi de insan ilişkileri iyi, paylaşmayı, iletişimi seven bireyler... Modelci olmayan insanların hobimize olan olumlu/olumsuz düşünceleri ise kendilerini bağlar...
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 20:41
Kaan'dan korktum ben abi...

Bence etraftan gelen tepkiler eğitim seviyesiyle ve karşınızdaki insanın bakışıyla doğru orantılı.

Misal bizim sitedeki güvenlikler, elimde kutularla gidip gelirken durdurup sordular "Ne taşıyorsun öyle dikkatli dikkatli, bomba mı?" diye. İlk başta bir iki tanesi garipsese de şimdi hepsi kutuyla gördüler mi durdurup ne var ne yok diye bakıyorlar, yorum yapıyorlar, askerliğini Güneydoğu'da cafcaflı zamanlarda yapmış olanlar kendi tecrübelerini aktarıp yardımcı bile olmaya çalışıyor, hatta bazen iyice tuhaflaşan malzeme ihtiyaçlarım için koşturduklarını bilirim. Sonuçta verilen emeğin farkındalar ve saygı duyuyorlar, lise mezunundan daha eğitimlisi de yok aralarında.

Eğitim seviyesi yükseldikçe de insanların bu hobiye karşı olan önyargısı azalıyor gibi, en fazla sizin "çocuksu" değil de "deli" olduğunuzu düşünüyorlar. İş yerimdeki tecrübemi daha önce aktarmıştım ve ne kadar olumlu karşılandığını da söylemiştim.

Bununla beraber karşınızdaki insanın ilgileri de size yaklaşımını doğrudan belirleyebilir ve doğru, eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun "Çocuk musun lan sen?" yaklaşımı da hep var. Bu durumda da karşınızdaki insana neyi nasıl neden yaptığını anlatmak ve madem eleştirecek "buyrun yapın bir tane görelim" yaklaşımına girmekten başka çare yok.

Sonuçta varız, büyüyoruz, anlaşıyor ve yardımlaşıyoruz, önemli olan bu.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 22:34
Kanımca her şeyi eğitime bağlamamak gerekir. Çok zeki bir atamızın çok şık bir sözü vardır "Eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır" Önemli olan kişinin hayata baktığı pencedir ve ne yazık ki bu pencere daha insan doğarken açılır.
Sadece maketçilik değil kuşçuluk (kanarya, güvercin), akvaryum vb. uğraşlar da kimi insalarca tuhaf karşılanır. Bir kuşa dünya kadar para saymak.... Herneyse ben o tip insanların aramıza 100bin sene evvel Neandertal'lerden karıştığına inanıyorum Fazla takmayın, "senin kafan basmaz bu işlere" deyin gitsin...

Düzenleyen akhilleus
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:02
Orjinalini yazan: akhilleus

Herneyse ben o tip insanların aramıza 100bin sene evvel Neandertal'lerden karıştığına inanıyorum Fazla takmayın, "senin kafan basmaz bu işlere" deyin gitsin...

+1
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:21

Kanımca her şeyi eğitime bağlamak gerekir. Çok zeki bir atamızın çok şık bir sözü vardır "Eğitim cehaleti alır, eşeklik baki kalır"

Rahmi bey sanırım ilk cümleniz "Kanımca her şeyi eğitime bağlamamak gerekir" olacaktı. Yanılıyor muyum?
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:23
Evli olmayanların işi kolay. Kardeşim ben böyleyim beğenmiyorsan kapı açık hadi güle güle... (tabii 10 yıldır abazayım bu kızıda zaten rüşvet karşılığı ikna ettin diyorsanız, bence maket yapmayı bırakın makete yatırdığınız parayı diyetisyene ve güzellik salonuna harcayıp kendinize çekidüzen verin. sonra tekrar maketleri yapmaya başlarsınız)

Evli olanların zaten problemi yok. Sizi seven biriyle evlisiniz. Siz etrafı çok dağıtmayın onlar sizin mutluolmanızdan zaten mutlu olurlar. Arada sırada onların sevdikleri birşeyin minyatürünü yapın.. Tekne kız kulesi falan filan... (eğer bizim hanım valla kuş uçurtmuyor diyorsanız, sizin sağlığınız için adminimiz üyeliğinizi iptal edecektir eminim )

IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:28
Düzelttim
IP
crimean
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 88
Alıntı crimean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:38
Orjinalini yazan: Toughbeard

Evli olanların zaten problemi yok. Sizi seven biriyle evlisiniz. Siz etrafı çok dağıtmayın onlar sizin mutluolmanızdan zaten mutlu olurlar. Arada sırada onların sevdikleri birşeyin minyatürünü yapın.. Tekne kız kulesi falan filan... )

Nasıl yani problemi yok. Benim hanım maketleri ortada görünce ilk sözü, yinemi çıktı onlar ortaya oluyor gene de sağolsun işi abartmazsam pek karışmıyor, kendi halimde eğleniyorum. Bir ara onu da bulaştırayım dedim, bir yelkenlinin filikalarını ona boyattım. Tam sevinirken savaş gemisi bordo-pembe arası filikalara sahip oluverdi. (Tabi bir ara tüm filikalar elden geçti, olması gerektiği gibi beyaza döndü)
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 23:55

Herneyse ben o tip insanların aramıza 100bin sene evvel Neandertal'lerden karıştığına inanıyorum Fazla takmayın, "senin kafan basmaz bu işlere" deyin gitsin...

Aslıda Rahmi bey yapılması/düşünülmesi gerekeni yazmış.
Sorun kaynağı olarak, ucundan da olsa "eğitim" i gösterirsek, bırakın yanılgıya düşmeyi, bir çok insanı da rencide edebiliriz.

Sonuç olarak; Polemik yaratıcı argümanlardan uzak durmak ve inatla üretime devam etmek en iyisi
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 00:05
Orjinalini yazan: crimean

Nasıl yani problemi yok. Benim hanım maketleri ortada görünce ilk sözü, yinemi çıktı onlar ortaya oluyor gene de sağolsun işi abartmazsam pek karışmıyor, kendi halimde eğleniyorum. Bir ara onu da bulaştırayım dedim, bir yelkenlinin filikalarını ona boyattım. Tam sevinirken savaş gemisi bordo-pembe arası filikalara sahip oluverdi. (Tabi bir ara tüm filikalar elden geçti, olması gerektiği gibi beyaza döndü)

Dediğim gibi abartmazsan bişi olmaz yavaş yavaş alıştıracaksın. benim maketlerimde ilk evlendiğimde "bu çöplerdi" şimdi salonda maket yapıyorum

üç yıllık sabırlı bir alıştırma çalışmasından sonra... hatta odam okadar dağınıki ben rahatsızım şu anda hanımdan ses çıkmıyor (sadece kapımı kapatmış )
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 00:12
Orjinalini yazan: crimean

Evli olanların zaten problemi yok. Sizi seven biriyle evlisiniz. Siz etrafı çok dağıtmayın onlar sizin mutluolmanızdan zaten mutlu olurlar. Arada sırada onların sevdikleri birşeyin minyatürünü yapın.. Tekne kız kulesi falan filan... )

Abi sen gel bize iltica et ama gelirken boyaları da getir
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 00:23

Evli olmayanların işi kolay. Kardeşim ben böyleyim beğenmiyorsan kapı açık hadi güle güle...

Ben böyle düşünmüyorum. Modeller için ne kız arkadaşımdan vazgeçerim nede kız arkadaşım için modellerden. Bu hobi bence zorluklarla savaşma sanatıdır. Her karşımıza çıkan soruna bir çözüm yöntemi arıyarak ortaya güzel bir eser çıkarmaya çalışırız. Sayet karşımızda ki insan gerçekten değer verdiğimiz bir insansa onun bizi anlaması için uğraşmalıyız. Anlamıyacak biriyse zaten değer verdiğimiz insanlar listesine adını yazmamalıyız.
Bu hobiye başlangıcım esasen babamın ilk yaptığım modeli kırması ile oldu. Zaman içinde ben ürettim onlar yok etti(Bu arada annemde babamda okumuş tahsilli insanlar). Bahane hep derslerimdi fakat zamanla kırarak birşeylerin değişmediğini fark ettiler üstelik zararlı bir çok alışkanlıktanda uzak tutuğunu görerek model yapmama karışmamaya başladılar. Böylece evde geçirdiğim son iki sene modelleri evde yatak altında değil masa üstünde yapmaya başladım . Bugün arada annem vitrine koymak için model yap dediği oluyor ve babam emekli olunca model yapmayı düşünüyor. Bence güzel olan kolay yol değil zor olan yolun sonunda ulaşılan noktadır.

Bu arada Korkut abi selamını kız arkadaşına ilettim Oda selam söyledi seninle aynı fikirdeymiş.

Düzenleyen oy61
Hayat bos!!!
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 00:39
Orjinalini yazan: oy61

Bu arada Korkut abi selamını kız arkadaşına ilettim Oda selam söyledi seninle aynı fikirdeymiş.

Aklın yolu bir!
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 02:03
Şimdi konu çevremizde alaşılamamakmı oldu...ben anlamadım..Beni anlayacak birileri vardır yav...anlar herhalde.
IP
crimean
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 88
Alıntı crimean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 02:18
Orjinalini yazan: oy61

Bu hobiye başlangıcım esasen babamın ilk yaptığım modeli kırması ile oldu. Zaman içinde ben ürettim onlar yok etti(Bu arada annemde babamda okumuş tahsilli insanlar). Bahane hep derslerimdi fakat zamanla kırarak birşeylerin değişmediğini fark ettiler üstelik zararlı bir çok alışkanlıktanda uzak tutuğunu görerek model yapmama karışmamaya başladılar. Böylece evde geçirdiğim son iki sene modelleri evde yatak altında değil masa üstünde yapmaya başladım

biz aynı evdemi yaşadık yoksa?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 02:40
Hayat bos!!!
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 04:30
Bu iş gayya kuyusu gibi birşey arkadaşlar.Dibini bulmak imkansız.Arada derede diğer (modelci olmayan)insanlarla kaynaşıp gideceğiz işte.
Yalnız biz modelcilerinde biraz garip insanlar olduğumuzu unutmamak lazım.
Bir dönem evdeki çay süzgeçlerini kesip kesip ön ızgara yapardım.Hanımdan ''yahu ne biçim adamsın,eve süzgeç dayandıramıyorum''diye az fırça yemememişimdir.
Normal bir insan yaparmı bunu?
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/12/2005 Saat 04:47
Orjinalini yazan: HAKAN

Normal bir insan yaparmı bunu?

Bence yapar!
Yapmayan anormaldir!
Çünkü normal kavramı göreceli bir kavramdır!
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04