Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Modelcilik ve ilişkiler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Konu: Modelcilik ve ilişkiler
    Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 07:54
Orjinalini yazan: Keşifçi

Tezgahtaki malzemeye,raftaki kitaplara(çok kitabım var)bakıp "bütün bunlar kimin için?"diye kendi kendinize sordunuzmu hiç?
Buna müspet cevap veremezseniz ilham perisi kaçıyor işte!
Bütün öğrendiklerim ve nesne olarak ortaya koyduğum herşey,çevremdekilerle paylaşabilmem içindir.
Birde ben var benden içeru ! Hiç sormayın.
Binaenaleyh,ilişkilerimizin sanatçı-zanaatçı yönümüzü sekteye uğratacağını düşünmemeliyiz diye düşünüyorum.
Acaba çok mu düşünüyorum?

Tabii ki.. sanatçı yönünden feragat etmeni isteyen ilişki zaten olmasın. Gerçekten bir ilişki olmayı hak ediyorsa, kişilerin kıymetli yönlerini sayan ve destekleyen bir ilişki olmalı.
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 193
Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 07:58
Çok Haklısınız Korkut bey aynen katılıyorum.Zaten bir kişi seni sen olduğun için sevmeli...
Bombs Away!!!
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 08:22
Madem konu off-topic'e taşındı,iyice yayılabiliriz değilmi?
Eminim hemen hepimizin bir anlaşılamama kompleksi vardır.
Askere gittim "maket uçak yapıyorum" dedim "cici cici, sen bi kenarda dur ,eğitim notu filan yaz" dediler.İşe girdim "THK'ndan model uçak,paraşüt sertifikam var,ayrıca amatör fotoğrafçıyım" dedim "aman ne güzel,boş zamanlarını(!) değerlendiriyorsun,ama orda burda uçaktan falan atlıyorum deme sonra kız vermezler" dediler,diyorlar,beni seviyorlar ama pek oralıda olmuyorlar sanki.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
benbeni
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 554
Alıntı benbeni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 08:37
Ben boş zamanlarımda uğraşmak için model yapmıyorum.Model yapabilmek veya hobilerimle uğraşabilmek için kendime boş zaman oluşturuyorum.

Bir de filmlerde pek çok kere seri katil-asosyal kişilik tiplemelerinde biz modelcilerinde baş kahraman olarak gösterildiğine şahit oldum ki; bu da çok canımı sıkıyor.

Herkes kendi Tanrısına, diğerlerinin dualarını susturması için yalvarıyordu
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 08:47
Ben,Türk Toplumu'nda bizim gibi insanlardan korkulduğunu sanmıyorum.
Ancak kendimizi ve yaptıklarımızı(herhalde hiçbirimiz tek yönlü,elinde zımpara bütün dünyayı yontmaya hazır böyle tipler değiliz) insanlara anlatırken-gösterirken belki fazla heyecanlı,belki fazla içe kapanık algılanıyor olabiliriz.
Antisosyal kişilik tiplemelerini üzerimize alınmamalıyız!
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 09:08
Toplumda insanlar bizden korkmuyor fakat bizleri ciddiye almama olayı daha fazla. Forumda birçok yerdede dile getirildi bu hobi ile uğraşmayanlar yaptığımızın çok basit bir olay olduğunu, çocuklar için üretilmiş oyuncaklar ile uğraştığımızı düşünüyorlar. Neyseki benim etrafımda böyle tipler yok daha doğrusu ben onların etrafından uzaklaştım. Bu belki beni toplumdan uzaklaştırdı fakat bu tarz insanlarla boş boş laflamaktansa evde yanlız başıma kitap ve dergilerimin arasına gömülmeyi tercih ediyorum. Zaten olanca arkadaşlarımda bana fazlasıyla yetiyor. 100 tane boş arkadaşa bir tane beni anlayan dostu tercih ederim. Bu forumunda en çok bu yönünü seviyorum. Beni anlayan insanlar
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 09:14
benim en bozulduğum yanı ise insanlar yaptığımızı kolay bir şey miş gibi görüp bunlarla dalga geçmeleri.yaptığm uçak maketlerimi babamın dükkanına götürdüğüm zaman bazısı eline alıp "uçuyomu bu motor takcakmısın kaç pille çalışıo" gibi ve bunlardan daha fazla manalarda dalga geçmeleri çok canımı sıkıyor.sonra da modellerin internetten fiyatlarını araştırınca "deli misin bu kadar para veriyon bu oyuncaklara" gibi laflar da çıkıyor.tabi bazen de aralarından öyle insanlar çıkıyor ki geçekten yaptığımız işe helal olsun diyorlar.bir de çoğu boş zamanımızı modellerle geçirdiğimiz için antisosyal kişiler olarak algılanıyoruz bence.aslında antisosyal kişilikler değiliz ama onlar bunu anlıyorlar.açıkçası modeller haftasonlarının akşamları boş vakitlerimin fazlasıyla değerlendirilmesini sağlıyorlar.en azından tv de aptalca bir ton diziymiş saçma sapan programları izlemekten bence fazlasıyla iyi...
I feel the need The Need for Speed...
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 09:14
Modelcilik ilginç bir konu. Çok farklı yelpazedeki insanların ortak uğraşısı olabiliyor. Bu kişiler, yelpazenin asosyal kişilik, katil gibi ucundan son derece popüler ve dışadönük kişilik ucuna kadar olabiliyor.

Asosyal kişilerin modelci olması çok doğal çünkü modelcilik terapidir. kişi, yalnızlığını modeller ile giderir. Diğer taraftan, modelcilik aynı zamanda sosyal bir aktivitedir; ve dışadönük, popüler kişilerin ortak sosyal faaliyeti konumunda da olabilir.

Bu foruma yeni katıldığım zamanlarda bahsetmiştim; Yahoo Groups-ModelCarList'in moderatörlerinden biriyim diye. Öyle tiplerle karşılaştık, modelci ama psikopat.. İşi tehdit boyutlarına kadar vardırdı (USA'da) ve en sonunda polise şikayet edilerek evden internet erişimi engellendi. Ama modelcilikse, adam modelci...

Bu derece olmasa da kötü kısımdan örnek çok var. Orada da aynı burada olduğu gibi sıkı kurallar var (politika, ırk, din, açık-saçık konular yasak) ve aykırı davrananın mesajları engelleniyor. Ortak konu modelcilik. İş modelcilik ve masum güncel konular dışına çıktı mı, birileri mutlaka birileri ile itişmeye başlıyor. Her yerde böyle bu, insan bu...

Asosyallik konusunda alınmak gereken hiçbir durum yok, her kişi ayrı bir özelliktir. Modelcilik bir dinlence, terapi, günlük didişme ve koşturmalardan bizi alıveren bir kurtarılmış bölge. Böyle bir yerin tadını çıkarmak lazım, zaten gün içinde yapılan didişmeleri dinlenme bölgesinde de devam ettirmenin hiç bir esprisi yok...
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 09:57
Bir küçük anekdot anlatayım: Şu Renault-12 için malum günlerce hurdalıklarda araçlar üzerinden fotoğraf çekip ölçü aldım. Tabii sanayi sakinlerinden meraklı olanlar bunları ne için yaptığımı sordular. "Küçük maket yapıyorum" deyince "nasıl yani?" diye ya sordular, veya öyle baktılar..
"Hani kibrit çöplerinden ev filan yapılır ya, işte onun gibi" deyince de, "Haaa, anladılar"!!!
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 10:07
Birde diğer topicde kız tavlamakla ilgili birşeyler geçmiş. Benim yaptığım modelleri gören kızların tepkileri ile erkeklerin tepkilerini karşılaştırınca kızlar sanki bu işe verilen emekten daha iyi anlıyorlar. 10 kızdan 9'unun modellerle ilgisini çekebilirsiniz fakat konuyu modelle uzatmamakta yarar var Şu an beraber olduğum kız arkadaşım önceleri bu hobimden çok hoşlanıyordu fakat artık modelleri kendine rakip olarak görüyor ve modellere ayırdığım zamanı kıskanıyor, modellerime bakışını bir görseniz. Bu yüzden model yaptığım oda sürekli kilitli ne olur ne olmaz insan oğlu bu pardon kızı
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 10:12
Azizim, kız arkadaşına selam söyle, en zararsız "kuma" modelciliktir!
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 11:52
Düşündüğünüzden fazla kız ,erkek arkadaşına maket alıyor.
Bence o kadar düşman değiller.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 12:07
Orjinalini yazan: pilotcuk

"deli misin bu kadar para veriyon bu oyuncaklara"

Bi Ferrari parası gömmüşümdür rahat rahat.
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 16:16
Gece hayatı, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine böyle bir hobimiz olması ve bulduğumuz her dakikayı bu hobiyle geçirmemiz, aslında eleştirenlerin sevinmesi gereken bir husustur.

Ancak herkesin bizi anlayıp, hobimizi kabullenmesini bekleyemeyiz. Aklına yatmayana, "Oldu canım" demeyi tavsiye ederim.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 18:06
Doğru aslında bu yaşam koşuşturması içerisinde kendimize ait bir an oluşturmak ve bu anı bir hobi ile depğerlendirmek kadar güzel ne olabilirki.Kime ne zararı olabilir.Aksine belirtildiği gibi bir terapidir de..Sonra üretkenlik meselesi.Plastik enjeksiyon kalplarından çıkmış şeyleri üç boyutlu nesneler haline getirmek..E daha ne.. kimi akşamları tv karşısında uyuklar..kimi sabaha kadar alem...Biz bier kere üretkeniz..ister hazır kalıp olsun ister sıfırtan üretim olsun ortaya birşeyler çıkarıyoruz.Bana göre İYİKİ VARIZ.
Selamlar
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 18:15
Herkese ayrı ayrı katılıyorum.Benim etrafımda modelcilik denince ''boşver onları.yapıyorsun sonra kırılıyor değmez''diyenler de vardı karışmayanlar da..
Ancak,gerçekten bu işi yapanlarla ve bu işten anlayanlarla sohbetin tadı ayrı..Daha önce de söylediğim gibi bir kişi(kız)seni olduğun gibi sevmeli Saygılarımla...
Bombs Away!!!
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 18:44
Laf edenin kafasında kırıyorum ben makedi. O zaman saygı duyuyorlar.
Yeminli modelci
IP
VoGi
Üye
Üye
Simge

Alıntı VoGi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/12/2005 Saat 18:47
O da ayrı bir yöntem
Bombs Away!!!
IP