Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: B-26 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
alminaro
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 142
Alıntı alminaro Cevaplabullet Konu: B-26
    Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 22:29
Arkada?lar uzun zamandyr aranyzdayym sizleri özenerek seyrediyorum ilk maketime ba?lamy? bulunmakdayym Taner & aytek ortak proje olacak oncelikle revelin 1/48 B-26 i?renç bir kitini aldyk kalyp izleri kalyp hatalary her?ey mevcut yani puty ile syfyrdan yenisini yapsaydyk daha kolay olacakdy neyse i?te resimler yorumlarynyzy bekliyorum once motordan ba?ladym ben arkada?ym taner de buarada figür boyamaya soyundu

<a href="http://www.yukle.tc">[img height=100 width=100]http://img109.yehhe.com/images/1459PB251233.JPG" />

Bu arada motorun eskitmesinde engin bilgisini benden esirgemeyen Emroglan'a te?ekürü bir borç bilirim Te?ekür ederim Emroglan .....))

Bizim taner tam FYGÜRÇÜ oldu bu arada :)))

Ben motoru toplarken aklyma sizin yapdy?ynyz gibi biraz detay çaly?mak geldi bende motor kaputlaryny kesip acyk bir ?ekilde yapayym dedim

Ve motorlar kanatlara takyldy çok ama çok puty gidiyor ya valla idris abiyi de ezip gecmemek lazym bana verdi?i macunlama teknikleri çok ama çok i?ime yarady
buyrun resimler....

Bu arada figürleri bitiren taner ayny hyzla kanopiye daldy ve ?ahsi fikrim mükemel bir i?çilik çykardy nede olsa ilk maketimiz bütün kulandy?ymyz malzemeler tamya nyn orjinal malzemeleri .....

ttp://img109.yehhe.com/images/4482PC021303.JPG" />

Ele?dirilerinizi bekliyorum .....

Düzenleyen alminaro - 07/12/2007 Saat 10:53
IP
alminaro
Üye
Üye
Simge

Alıntı alminaro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 23:27
ya yorum yapsanyza alla alla ya
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 23:47
Resimleri editleyip küçültmek,inceleme açysyndan daha rahatlyk sa?lar.
Böylesi çok zor oluyor.
IP
alminaro
Üye
Üye
Simge

Alıntı alminaro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 23:53
abi nasyl en kolay nasyl kücültürüm çünkü büyüyünce kalitede kayboldu
IP
europho.to
Üye
Üye

Gönderilenler: 156
Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 23:59
iki pilot motor kapaklari acikken, bagli vaziyette neden kabinde oturuyorlar?
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/12/2007 Saat 23:59
Zor bir yana, hepsini bir arada goremedim fotolaryn, bu vesileyle nacizane hatyrlatmak isterim;

2. Internet baglanti hizi düsük olan kullanicilari da zor duruma düsürmemek adina mesajlarda yer alabilecek resim ve kod parçalarina da bir düzenleme getirilmistir. Buna göre her bir mesajin içinde:

a- maksimum 3 adet resim basilabilir ve bunlarin her birinin dosya büyüklügü 100 kb'yi asamaz...

Öte yandan gördü?üm kadaryyla fena gitmiyor takyldy?ym tek nokta motorun eskitmesi, o kadar çok pas rengi olmasy için motorda denizin altynda uzun süreler kalmasy gerekir:) Kolay gelsin
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
alminaro
Üye
Üye
Simge

Alıntı alminaro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 00:16
ama ares ilk modelim yaaaa ne yapim çok mu pasly oldu :((
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 386
Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 00:50
hey ma?allah fotolar 20000x17850 filan my ne ekran yetmez oldu...bu arada her gitti?im yerde kar?yma revell'in uyuz kitlerinden çykmasyna iyice sinir olmaya ba?ladym...

Düzenleyen balpete?i - 04/12/2007 Saat 00:52
IP
alminaro
Üye
Üye
Simge

Alıntı alminaro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 00:55
revell kötü bir kit midir ya bu kitlerin içinde en iyisi hangisi ya firma bazynda ..
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 01:21
Orjinalini yazan: alminaro

revell kötü bir kit midir ya bu kitlerin içinde en iyisi hangisi ya firma bazynda ..

valla benim yapty?ym modeller arasynda beni en fazla deli eden modeller hep revell üretimi. belki bana denk geldi ama bilmiyorum revell'e kar?y garip bir hissim var. bol çapak olur, olmadyk yerde nal gibi kalyp izi olur, yapym kylavuzlaryny çözmek için neredeyse enigma kullanyrym, her modelde 8 kilo putty gider, plasti?i yapy?tyrycy sürülünce radyasyon yemi? çizgi-roman kahramany gibi kaykylyr vs vs. pek ho?lanmyyorum yani. benim en çok ho?uma giden tamiya. gerçi tamiya'da da kutu içeriklerinin nedense hiç bonus parça vs. baryndyrmamasyndan ho?lanmyyorum fakat en azyndan beni revell'in kitleri kadar "yontma sanatyna" yönlendirmiyor.   
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 01:32
Revell'in tek avantajy Türkiye'de her yerde bulunabilmesidir.Hatta ço?u maket satan yerde Revell dy?ynda bir ba?ka marka dahi bulamazsynyz.içlerinde iyi kitler de vardyr ancak onlar zaten ba?ka markalaryn kalyplarydyr.En azynda halen 1/32 ölçek için durum böyle.Di?er ölçeklerde de drumun farkly oldu?unu sanmyyorum.Revell'in 1/32 Thunderbolt'u ile Trumpeter'inkini kar?yl?tyrma imkany buldu?unuzda keyfiyeti aanlayabilrsiniz. üstelik Revell bu kitleri hala satmaya devam ediyor.

Düzenleyen purdey - 04/12/2007 Saat 01:37
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 02:16
Orjinalini yazan: alminaro

ama ares ilk modelim yaaaa ne yapim çok mu pasly oldu :((

Gider her türlü, önemli olan senaryo yazabilmek:), arka kanatlara dikkat et yapy?tyryrken, yamulmaya meyillidir.

Fotolary bir zahmet hallediver ama;)
Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 02:25
Orjinalini yazan: purdey

Revell'in tek avantajy Türkiye'de her yerde bulunabilmesidir.Hatta ço?u maket satan yerde Revell dy?ynda bir ba?ka marka dahi bulamazsynyz.içlerinde iyi kitler de vardyr ancak onlar zaten ba?ka markalaryn kalyplarydyr.En azynda halen 1/32 ölçek için durum böyle.Di?er ölçeklerde de drumun farkly oldu?unu sanmyyorum.Revell'in 1/32 Thunderbolt'u ile Trumpeter'inkini kar?yl?tyrma imkany buldu?unuzda keyfiyeti aanlayabilrsiniz. üstelik Revell bu kitleri hala satmaya devam ediyor.

Kar?yla?tyrdy?ynyz kitler arasynda 30 seneye yakyn bir kalyp teknolojisi vardyr.

Revell'in günümüzdeki ürün gamynda eski monogram kalyplary, yeni hasegawa kalyplary gibi envai çe?it model firmasynyn ürünleri mevcuttur. Revell son dönemde çykardy?y kitlerle kendi kalyp teknolojisini ne kadar geli?tirdi?ini ortaya koymu?tur, misal; 1/72 S-100, 1/72 Gato, 1/72 Type VII, 1/48 Rafale, 1/48 F-15E.

Revell B-26 eski Monogram kalyptyr, 1/48 USAF bombacysy yapacaksanyz istisnalar ait (Accurate B-25, Revell B-17F gibi)alternatifleri olmatan kitlerdir (17G,24D, 24J, 25J, 26, C-47, P-61 vs).
Ares
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 03:22
Ufuk Bey;
30 seneye yakyn kalyp teknolojisi farky var ama super detay yeni kalyp kitlerle birlikte ayny raflarda ve benzer fiyatlarla satmaya devam ediyorlar.vatanda? ancak kiti alyp kapa?yny açynca neye para verdi?ini anlyyor.Ayryca Revell Germany 1/72 gemiler ise hiçte süper detay filan de?iller. sadece bu ölçekte henüz ba?ka bir firmamyn üretimi herhangi bir kit yok o kadar. fakat 1/350 Bismarck kitini sipari? etmi?tim henüz elime geçmedi, bu kitin yeni nesil detayly bir kalyby oldu?u söyleniyor.yinede görmeden konu?mak do?ru olmaz.Neticede ben 1/32 ler için genelleme yapmy?tym. ancak Revell hala kendi kalyby olan 32 ölçek düzgün bir?ey yapabilmi? de?il. bahsetti?iniz kitlerin hiçbirisi de 32 ölçek de?il.yani yazdyklaryma istisna herhangi bir durum halen göemiyorum. saygylarymla.

Düzenleyen purdey - 04/12/2007 Saat 03:23
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 04:44
Armageddon filminde rus uzay insanynyn sarfetti?i bir söz vardyr; "Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!"...
Aynysy günümüzde model piyasasy içinde geçerli hale gelmektedir, konu mekany ie Tayvan yerine Çindir. Kalyplar benzer ellerin ve teknolojilerin ürünü olmaya devam etti?ince kalite de dengeli olarak artacaktyr. 1/72 Revell gemiler süper detay olmayabilir ama kalyp olarak düzgündürler, örnek olarak verdi?im di?er uçaklar içinde geçerlidir bu durum. Örnekleri tersten alyrsak, 1/48 piyasada bulunabilecek en ucuz F-15 kitlerinden biridir Revell; detay olarak en temiz F-15 kiti olmasynyn yanysyra piyasadaki TEK do?ru E modelidir, eksikleri vardyr ama normaldir. Bombacylar konusunda ise haklysynyz, kalyp yeni ba?layan birini zorlayabilir ama detayy temiz ve do?ruya yakyndyr ve ?u esnada alternatifleri yoktur. Bu arada ?unu sorgulamak gerekir, bir modelden neler beklemektesiniz? Lego gibi oturmasyny my? O zaman Tamiya alyp yanly?laryny görmezden gelecekseniz. Detayynyn, oranlarynyn do?ru olmasyny my? o zaman da syky ara?tyrma yapyp kalyp kalitesine bakmadan do?ru oranly bir kitle i?e giri?ecekseniz.

Süper detay uçak kiti diye bir kavram zaten yoktur, olmasyda e?yanyn tabiatyna aykyrydyr keza bugün öyle bir sektördür ki modelcilik, yeni kalyp bir modelin piyasaya sürülece?i haberi çykty?y andan itibaren kit piyasaya çykmadan detay setleri piyasaya ya?maya ba?lar. Bunun bilincinden olan firmalarda kiti o sektördekiler ayakta kalsyn diye bazy detaylaryndan aryndyryrlar (Eduard gibi istisnalar hariç).

Büyük ölçeklere gelirsek, "size matters" diyenleri tatmin etmek dy?ynda çok fazla artylaryny göremedim ?ahsen ben, eski kalyp modellerin bir kysmy detaydan yoksundur, yeni kalyplaryn kulli miktarynda ölümcül hatalar vardyr, misal 1/24lük 109 serisi Trumpeter'yn; inanylmaz oran hatalary vardyr, 32lik Su-27; do?ru bitirebilmek için ciddi mesaiye ihtiyaç duyar, 32lik P-47 Hasegawa ki son kalyplardan biridir, gene ölümcül kalyp hatalary vardyr, (sink marklar gyrla, oturmayan gövde, sy?mayan kokpit, komple tadil edilmesi gereken burun oturmasy için), 32lik Hase Stuka; ciddi gövde kalyp sorunlary, 32lik Tamiya Fantom; ?ekil yapma u?runa verilen detaylaryn insany delirtmesi (do?ru düzgün oturmadyklary için), bu liste uzar gider, o nedenle de?erlendirirken modeli malzemeden beklentiniz belirleyici unsurdur.

1/350lik Bismarck'y merak etmekteyim, model elinize bizden evvel ula?yrsa detayly bir inceleme isterim ?ahsen.
Ares
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 10:55
Modelcilik sektöründe ?u firma iyidir ?u firma kötüdür diye genelleme yapmanyn yanly? oldu?unu dü?ünüyorum ki forum ortamynda bu defalarca dile getirildi. Bugün internet vasytasy ile bir kitin kutusu içlerinde ne var, nereleri iyi, nereleri kötü, montajy nasyl gibi bir çok soruya çok kysa bir süre içinde cevap buluyoruz. Ben kendi adyma bu ara?tyrmayy epeydir yapyyorum ve üç dört sendir aldy?y hiç bir kitten memnun kalmady?ymy hatyrlamyyorum. Ama yok ben maket dükkanyna veya maket reyonuna gidince karar veririm derseniz risk her zaman olacaktyr. Bu arada revell'in 1/32 Tornado'su güzel bir kitti.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
balpete?i
Üye
Üye
Simge

Alıntı balpete?i Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 12:10
Orjinalini yazan: oy61

Modelcilik sektöründe ?u firma iyidir ?u firma kötüdür diye genelleme yapmanyn yanly? oldu?unu dü?ünüyorum ki forum ortamynda bu defalarca dile getirildi. Bugün internet vasytasy ile bir kitin kutusu içlerinde ne var, nereleri iyi, nereleri kötü, montajy nasyl gibi bir çok soruya çok kysa bir süre içinde cevap buluyoruz. Ben kendi adyma bu ara?tyrmayy epeydir yapyyorum ve üç dört sendir aldy?y hiç bir kitten memnun kalmady?ymy hatyrlamyyorum. Ama yok ben maket dükkanyna veya maket reyonuna gidince karar veririm derseniz risk her zaman olacaktyr. Bu arada revell'in 1/32 Tornado'su güzel bir kitti.

internetin bu konuda sundu?u imkanlar tarty?ylmaz. zaten internet olmasa ne yapaca?yz bilmem. ama bazy ?irketlere, biraz önyargyly yakla?mak olacak ama, temkinli yakla?mak benim tercihim. revell'de bunlardan biri. iyi kitleri vardyr yoktur bilemem -en azyndan bana hep uyuz kitleri denk geldi- ula?abilirlik bakymyndan ise ?u anda revell piyasaya hakim oldu?u kesin...
161...
IP
cemdogut
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 402
Alıntı cemdogut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/12/2007 Saat 13:52
Merhaba,
maket alyrken firma bazynda de?il kit bazynda de?erlendirme yapmak en do?rusu olacaktyr.Her firmanyn iyi ve kötü kitleri olabilir. Birde kader sizi her zaman ?anssyz bedevi pozisyonuna sokabilir. Misal Academy 1/72 F-14 normal ?artlarda fiyatyna göre gayet uygun ve büyük kusurlary olmayan bir kitken. Benim gibi bedevi durumuna dü?erseniz aldy?ynyz F-14'ün üst gövdesi alt gövdesiyle birle?mek yerine içine girecek kadar dar olabilir.yani birazda kysmet önemli:)
iyi günler...
do?ru yabancy model olaca?yna, yanly? Türk modeli olsun...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide