Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: B-17 Karşılaştırma Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/10/2005 Saat 05:03
Orjinalini yazan: KursadA

B-17G olmayan diger modelleri de masraftan kacinmayip gecici olarak B-17G'ye benzetmesi gibi bircok ayrintidan da anlasilacagi uzere bu tip detaylara cok dikkat edilen bir filmdi.

Tam tersi olmaya?
Filmdeki Memphis Belle orjinal MB değil, galiba bu konuyu 5 yada 6ncı kez yazışım o yuzden üşendim direkt basıyorum;
The aircraft in Brantford actually started life as a B-17G model, built in 1944. She was in England as a reserve, but never saw actual combat. After the war, she went on to a workhorse career as a tanker. Eventually, she was acquired by the Dave Tallichet Collection in California, in whose care she remains today.

Neyse, filmdeki memphis belle i oynayan uçak esasen G modeli ve ismi Sally B, film için ön tareti söküyorlar F e benzetiyorlar burnuna değişik orjinalin aksine el yazısı karakteriyle memphis belle yazıp kızı boyuyorlar. Film çekimi bitince burun taretini yerine takıyorlar ve ucagın sag tarafına orjinal nose art'ı olan Sally B yi çiziyorlar. Uçak oldukça orjinal, keza sagda Sally B solda Memphis belle noseartları taşımakta, sağ iç motorda da sarı siyah karolu bir boyama mevcut.

Orjinal MB ise Memphiste bir müzede durmaktaydı en son.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/10/2005 Saat 09:13
Orjinalini yazan: Ares

Tam tersi olmaya?

Haklisin, tam tersi olacakti; F olmayanlari G'ye cevirmisleri birlikteki ucaklari ayni tip yapabilmek icin. Onemli olan filmde Messerschmitt rolu oynayan Spitfire olmadigi idi, halihazirda ucabilen ucak sayisini dusununce bu filmi cekenler olaganustu caba sarfetmislerdi gercekci olmak icin. Simdilerde cekilen filmlerde hemen hemen herseyi CG yapiyorlar.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/10/2005 Saat 13:36
Orjinalini yazan: KursadA

Orjinalini yazan: Burak

bu arada www.hobici.com da academy b-17 var 1:72 hemde bizim memphis belle şeklinde.b-17yi bu filmle sevmişizdir heralde çoğumuz.her ne kadar bize spitfire ları mesırşimit diye yutturmaya çalışsalarda iyi filmdi:)en azından ben öyle gördüm:)

Siz oyle gormus olacaksiniz. Memphis Belle'de de eminim olanaklarin o anki goruntuyu aynen yansitmanin imkansizligi sebebiyle teknik hatalar yapilmistir. Ancak film cekildigi donemde ucar durumda olan hemen hemen her B-17'yi kullanmasi, B-17G olmayan diger modelleri de masraftan kacinmayip gecici olarak B-17G'ye benzetmesi gibi bircok ayrintidan da anlasilacagi uzere bu tip detaylara cok dikkat edilen bir filmdi. Nitekim filmde Bf 109 niyetine kullanilan Spitfire falan da yok kayitlara gore. Filmde kullanilan tek bir Spitfire dahi yok (7 tane P-51 var), filmde 3 tane Ha.1112 Buchon (Ispanyol yapimi Bf109) kullanilmis. 3'unun de kimliklerini bilemiyorum ama bir tanesi su anda Cavanaugh Flight Museum'daki ucak, bir digeri de Alman koleksiyoncu Hans Dittes'in ucagi. Belki bu ucaklarin Merlin motoru kullanmasi ve degisik burun profilleri sizi yaniltmis olabilir. Iyi calismalar.

dur bida izleyecem bi bakıyım.yaw baya oldu izleyeli ama o filmi izlerken öyle bşey dikkatimi çekmişti sanki hatta dikkatlice baktım yaw bunlar alman uçak değil dedim kendi kendime hayal kırıklığına uğradım.bidaha bi bakayım:)
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04