Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Yeni Havacilik Müzesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2006 Saat 00:28
Orjinalini yazan: Terminatör

Kıymetli Arkadaşlar,

Ben bir müze çalışanı olarak sizlerin merak ettiği bazı soruların cevaplarını biliyorum.Levent Başara,yazıyı yazan Tolga Özbek beni çok iyi tanırlar sizleri buradan yardımcı olmak isterim ama teferruata fazla giremem onun için sabırlan hepimiz bekliyecez.Bizler buruda toplantıda Çağlayan beyden bazı değişiklikler istedik ama projeyi değiştirmeyeceğini ıslarla söyledi.Müze sizlerin düşündüğünüz gibi sadece toplantı salonları ile değil içinde cafe-Restorant-bar ve iki adet 20 şer kişilik similasyon odası gezinti sahaları yanlarda, yukarıda olacak. Bazı uçaklar asılacak bunun yanında modelci çalışma salonu ve ayriyetten 1/1 uçak yapımı için gönüllü kişilerin çalışma salonu bu salonlar ziyaretcilerin müzeyi gezerken çalışmayı görüne bilicek şekilde yapılacak. Bu yazdıklarımdan başka daha çok şey var sabırla bekleyin görün içinizi ferah tutun.Saygılarımla....

İnşallah diyorum.Şanına yakışan bir müze hepimizin ortak dileği.
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2006 Saat 06:28

Hakan bey teşekkür ederim,inşallah kazasız belasız biter tüm insanlara Türk ve dünya havacılığını imkanlar olduğu müddetce doğru bilgiyle tanıtmak, göstermek....
    Saygı ve sevgilerimle....     
IP
reznoir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı reznoir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/03/2006 Saat 05:12
Orjinalini yazan: oy61

Çünkü bana olaya İstanbul'a bir havacılık müzesi kazandırmaktan ziyade şimdiki havacılık müzesinin kongre gibi etkinlikler için çok uygun olan yerini alıp kullanmak havacılık müzesinide yok etmedik demek için ortama uçak serpiştirmek gibi geldi. [:^(] Umarım yanılırım.

Haklısınız valla insan ister istemez kıllanıyor. Müze konum olarak şehir trafiğine girmeden nispeten kolay ulaşılabilecek bir noktada , havalimanına yakın , konaklanabilecek otel vs çevredeki fuar alanlarından dolayı sürekli artıyor.
Hayırlısı
I am not a butcher!! I fight for my fatherland..
Das Boot
IP
HYAMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 470
Alıntı HYAMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/03/2006 Saat 05:28
Son gidişimde bir kez daha gördüm ki o uçaklar bir kaç sene daha dışarda kalırlarsa; bir sabah müzede çalışanlar uçakların yerine parçalanmış demir yığınları ile karşılacaklar.Müze işinde bina ayrıntı gibi geliyor bana,önemli olan o uçakların elden geçirilip yenilenmesi ve doğru dürüst boyanması.Sonrada hepsinin kapalı bir mekana alınması.Bina nasıl olsa yapılır da bir daha misal bir F-86 nereden bulunur onu bilmiyorum.Orada görevli eski bir astsubay tanıdığım bir keresinde uçaklardan birini(tam hatırlamıyorum şimdi hangisi olduğunu)biraz ileri almaları gerektiğinde uçağın yerinden kıpırdamadığını çünkü iniş takımının pastan artık kilitlendiğini anlatmıştı.Binadan önce uçaklar dememin sebebi bu.
There is a very fine line between "hobby" and "mental illness."
IP
Erinç Özgür
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Erinç Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2006 Saat 17:31
"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde dün alınan karar Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki Yeşilköy Havacılık Müzesi'ni de dev bir hava müzesine dönüştürüyor. Mimar Çağlayan Tugal tarafından tasarlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak projeye göre, 2 bin 500 metrekarelik mevcut müze açık ve kapalı alanlardan oluşan toplam 65 bin metrekareye yayılacak. Açık alanda sergilenecek uçakların yanı sıra, toplantı, konferans salonları, üç boyutlu gösteri salonu, kafeterya da olacak. Kapalı salonda sergilenecek 67 uçak, havadaki uçuş poziyonlarıyla konumlandırılacak. 30 milyon YTL'ye mal olacak proje İBB tarafından tamamlandıktan sonra işletmesi yine Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na geçecek."

Gazateden kesip yapıştırdım. Hepimize geçmiş olsun :>/
Y'ar not afraid of the dark, are ya ?
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2006 Saat 20:09
Orjinalini yazan: Erinç Özgür

Kapalı salonda sergilenecek 67 uçak, havadaki uçuş poziyonlarıyla konumlandırılacak.

Beklenen depremde o havadaki uçaklar ne olur acaba?
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/04/2006 Saat 22:54
Orjinalini yazan: Korkut

Orjinalini yazan: Erinç Özgür

Kapalı salonda sergilenecek 67 uçak, havadaki uçuş poziyonlarıyla konumlandırılacak.

Beklenen depremde o havadaki uçaklar ne olur acaba?

Diorama:)
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/05/2006 Saat 20:24

Arkadaşlar, uçakların hepsi asılmayacak uygun görülenler; C-160'ı asın bakalım, nasıl olacak!! imkan varmı,bizler elimizdeki uçakların tüm bilgilerini verdik uygun olanlar asılacak, düzenleme için daha henüz erken hele bir inşaat bitsin o da halledilir,içiniz rahat olsun....
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/05/2006 Saat 20:55
Ama inşaatın nelerin asılacağına göre yapılması lazım ;)
Yeminli modelci
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/05/2006 Saat 01:20

Kaan'cım

sen hiç üzülme, projeyi çizen mimar onların hesaplarını zaten yaptı, hangi uçaklar asılacak onlar belli, herşey hallolur merak etme; Haaa bu arada Cobra süperdi ellerini sağlık..
IP
europho.to
Üye
Üye

Gönderilenler: 156
Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/05/2006 Saat 04:40
Sevgili Terminator eger yeni bir proje yapilmadiysa o proje cok dusunulmus hesaplanmis bir projeye benzemiyordu. hayirlisi olur insallah demekten baska birsey gelmiyor elden.
IP
Terminatör
Üye
Üye
Simge

Alıntı Terminatör Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/05/2006 Saat 06:31

Sevgili Özkan

Bize inanın hava kuvvetleri yalnış olan herşeyi geri çevirir 4-5 aydır bunun protokolleri yapılıyor doğrusu neyse o yapılacak tabii ki bazı düzeltmeler olmuştur bu da bizleri aşar Karamsar olmayın, sabırla bekleyin....
IP
europho.to
Üye
Üye

Gönderilenler: 156
Alıntı europho.to Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/05/2006 Saat 08:06
hava kuvvetlerine olan inancim sonsuz. benimki karamsarlik da degildi Erdinc abi, sadece dikkatimi ceken bir konuyu burada bir ilgili okur da bir kez daha proje gozden gecirilir diye yazmistim. benim gordugumde proje tesisatlarina kadar bitirilmisti. o saatten sonra tekrar statik hesaplara girilmez. ama ucaklarin dizilisi kulliyen hataliydi. sadece ucak dizilisi degil, muze ziyaretci girisi bile hatali idi. mimarlik okulunda onca sene dirsek curuttuk boyle bir girisi birinci sinifta cizsek kafamizda odun kirardi hocalar :) belki ve icten diliyorum ki benim gordugumden cok ilerlemis ve duzelmistir proje. sevgiler.
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/08/2006 Saat 23:27
baba sende bir proje hazırlayıp sunsana. Modelci daha iyi bilir sloganı ile sokarsın...

Toughbeard

--------------------------
"Even Impossible says I M Possible" - Internetten alinti
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme